„Złote gody” małżeństw z Jasła

50 lat temu powiedzieli tak

0
Złote gody - 2018 - aktualności Jasło

Piętnastu parom z Jasła, obchodzącym w tym roku jubileusz 50-lecia, lub więcej, zawarcia ślubu Prezydent RP Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziesięć z nich, w imieniu prezydenta odznaczył burmistrz Jasła Ryszard Pabian, podczas uroczystości zorganizowanej 20 czerwca br. w Jasielskim Domu Kultury.

Gratulacje i życzenia świętującym „złote gody” małżonkom złożyli: burmistrz Jasła Ryszard Pabian i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle Alicja Wójcik. – Od dnia, gdy kierowani uczuciem i wzajemną miłością przyrzekali Państwo sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, kiedy połączyliście swój los, minęło 50, a nawet 55 lat. Dzisiaj mogą Państwo śmiało stwierdzić, że wybrana wspólna droga była słuszna, bowiem mimo różnych zawiłości losu, które wpisane są w życie każdego człowieka, wytrwali Państwo w złożonej przysiędze – mówiła Alicja Wójcik, dodając iż medale przyznane przez Prezydenta RP, są również dowodem szczególnego uznania dla trwałości i nierozerwalności małżeństwa oraz wyjątkowej wagi rodziny dla społeczeństwa i ojczyzny.

Burmistrz Ryszard Pabian, który w imieniu prezydenta udekorował Jubilatów medalami, podkreślił, że odznaczenie jest symbolicznym włączeniem ich do elitarnej grupy osób, mających za sobą co najmniej 50 lat pożycia małżeńskiego, co nie każdemu jest dane. – Tym bardziej cieszę się, że jesteście tutaj z nami – mówił burmistrz, gratulując Jubilatom doczekania tak pięknych godów i życząc im wszelkiej pomyślności na następne lata życia, aby nadal mogli cieszyć się szczęściem swoim i najbliższych.

Po wzniesionym przez burmistrza toaście na cześć świętujących „złote gody” par, był czas na rozmowę przy ciastku, kawie i herbacie. Swoimi wspomnieniami zdecydował się podzielić z obecnymi Stanisław Kmak. – Mamy szczęście, ci, którzy dzisiaj tu są, że dotrwaliśmy w jakim-takim zdrowiu i jesteśmy. Myślę, że to zasługa naszych współmałżonek, które wytrzymały z nami, a dzisiaj zechciały przyjść z nami na tę uroczystość. Mówiąc o tym, co jest ważne dla trwałości małżeństwa, zaznaczył, że zawsze trzeba dążyć do kompromisu, być wyrozumiałym i mieć zaufanie do współmałżonka.

Oprawę artystyczną uroczystości „złotych godów” zapewniły wokalistki JDK: Aleksandra Brągiel i Julia Zielińska, przygotowana przez instruktorkę muzyki Ewę Grzebień.

***

Uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie: Maria i Jan Brąglowie, Agnieszka i Bogusław Czernikowie, Józefa i Franciszek Dylągowie, Helena i Andrzej Juszczykowie, Barbara i Stanisław Kmakowie, Stanisława i Kazimierz Kołeczkowie, Anna i Feliks Machowiczowie, Maria i Włodzimierz Rzońcowie, Zuzanna i Stanisław Sanoccy, Maria i Władysław Sokołowscy, Danuta i Andrzej Szybowiczowie, Józefa i Zbigniew Warchołowie, Maria i Stanisław Wieczorkowie, Zofia i Kazimierz Wojdyłowie, Maria i Czesław Żygłowiczowie.

JDK/UMJ

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments