wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strona głównaArtykuł sponsorowanyWczasy pod gruszą w Bieczu

Wczasy pod gruszą w Bieczu

Biecz – miasto unikalne pod względem architektonicznym, częściowo zachowane w oryginalnym średniowiecznym kształcie. Pierwsze wzmianki  o nim odnajdujemy pod rokiem 1023. W XII w. istniała już kasztelania biecka.  Prawa miejskie otrzymał Biecz w 1257 roku. Miasto o bogatej i dramatycznej historii, w czasach świetności jedno z największych w średniowiecznej Polsce. Jako miasto królewskie wielokrotnie gościło królów polskich i było miejscem ważnych historycznych wydarzeń. Miasto posiadało sąd grodzki i ziemski, prawo miecza. Już od XIV wieku Biecz słynął z rzemiosła.  Dziś Biecz jest miastem zabytków, świadectwem minionej  świetności.

Biecz jest piękny, wielu zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. Fascynujące historie czają się w każdym zakątku. Biorąc pod uwagę atrakcyjność tego miejsca Pani Barbara Czech wspólnie z rodziną jako pierwsza w mieście, na swojej ojcowiźnie, postanowiła rozwijać działalność turystyczną.

Wybudowano 3 drewniane domki letniskowe w pięknym miejscu na wzgórzu, wśród drzew, pachnących kwiatów i łąk. W 2019 .r oddała do użytku nowy dom wczasowy, umiejscowiony tuż obok domków. Atutem całego kompleksu, ośrodka wczasowego jest położenie- blisko Gorlic, a jednocześnie na uboczu w zacisznej części miasta Biecz – Belna Górna.

Do dyspozycji gości w każdym domku jest 5 łóżek, z miejscem wypoczynkowym i aneksem kuchennym z pełnym wyposażeniem. Na poddaszu domu wczasowego jest pięć pokoi do wynajęcia, a na parterze sala restauracyjna na 60 osób. Łącznie w całym ośrodku wczasowym jest 32 miejsca noclegowe.  Na miejscu czekają na gości ciekawe atrakcje: duża wygodna do biesiadowania altana z grillem, zadaszona podłoga do tańca, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatki i koszykówki, leżaki. Ci którzy lubią czynnie wypoczywać mogą udać się na spacer, zmierzając niebieskim szlakiem turystycznym do Biecza by zwiedzać zabytki Biecza i jego okolic, a także wziąć udział w wielu cyklicznych imprezach kulturalnych organizowanych przez  Miejski Ośrodek Kultury.  W ramach regeneracji goście mają możliwość skorzystania z sauny, bali z jacuzzi.

Letnicy mają możliwość skorzystać z wyżywienia oferowanego przez ośrodek wczasowy lub przygotowywania posiłków we własnym zakresie. Dobre domowe posiłki są serwowane na organizowanych przyjęciach okolicznościowych.

Oferta skierowana jest głównie do rodzin z dziećmi, młodzieży, seniorów, miłośników przyrody, dziedzictwa kultury i historii.

Pani Barbara jest specjalistką od organizacji zabaw tanecznych, sylwestrowych, imprez okolicznościowych takich jak: 18-stki, kawalerskie, panieńskie, wesela itp.

Turystyka wiejska przyciąga na wieś coraz więcej gości krajowych i zagranicznych. Jest elementem różnicowania i wzbogacania działalności gospodarczej na terenach wiejskich, tworząc nowe miejsca pracy i nowe źródła dochodów poza produkcją rolną.

Dzięki działalności takich ludzi jak pani Barbara ziemia Biecka otwiera swoje podwoje dla gości w różnym wieku, niezależnie od upodobań urlopowych, stanu zdrowia. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Magiczne miejsce jakim jest Beskid sądecki, przyciąga swoją różnorodnością kulturową, przyrodniczą, wielką gościnnością. Ten który przybył tu raz, zawsze wróci, taka to już jest ta nasza biecka ziemia.

Więcej informacji na stronie – www.domkiwbeskidach.pl

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

9 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Agnes
11 sierpnia, 2019 09:59

Super miejsce bardzo blisko Jasła cisza spokój ośrodek pierwsza klasa a wieczory w bali z jacuzi niezapomniane

Kinia
30 października, 2019 19:26
Odpowiedź na  Agnes

Potwierdzam! Wspaniała lokalizacja i miła obsługa. Byłam tam z mężem, żeby odpocząć dzieciaków!

Iga
11 sierpnia, 2019 14:14

Byłam tam kiedyś z dzieciakami i polecam. Super miejsce!

Wandzia
12 sierpnia, 2019 10:50

dla kogoś mieszkającego w mieście, zwłaszcza w bloku to idealne miejsce, zwłaszcza, że blisko
też nie wiedziałam nawet, że takie miejsce istnieje tak blisko

Oliwka
11 sierpnia, 2019 15:14

Oo fajnie widzieć nie wiedziałam że taki ośrodek jest tak niedaleko super!

Ośrodek Wczasowy "Wczasy pod gruszą"w Bieczu
20 września, 2019 19:55

Zapraszam do naszego ośrodka wczasowego. Organizujemy dancingi, niebawem będą andrzejki i sylwester. ZAPRASZAM.
Barbara Czech

Jo-asia
20 września, 2019 23:23

Ja się zainteresowałam tymi domkami 🙂 Sprawdzę jeszcze ceny i może coś zarezerwuje 😛 Najlepiej domek dla 4 osób – 2 dorosłe i dwoje dzieci

Olek
11 sierpnia, 2019 10:01

Fajnie to wygląda!

Bernadetta
15 sierpnia, 2019 07:04

Rewelacyjne miejsce na odpoczynek. Pokoje z łazienkami nowe. Przepyszne jedzenie. Milam okazje spędzić tam kilka dni z rodziną. Dzieci zachwycone.

Najnowsze artykuły