Tomasz Kasprzyk członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików

3
Tomasz Kasprzyk

Związek Polskich Artystów Fotografików jest największą i najważniejszą polską organizacją skupiającą artystów traktujących fotografię jako środek twórczej wypowiedzi. 

Istnieje od 1947 roku, kontynuuje tradycje przedwojennego Fotoklubu Polskiego, który miał w swoich szeregach najwybitniejszych artystów międzywojennej Polski. Po II wojnie światowej to oni, na czele z Janem Bułhakiem, stali się założycielami ZPAF. W związku działali najwybitniejsi polscy artyści fotograficy, wśród nich: Jan Bułhak, Benedykt Jerzy Dorys, Tadeusz Wański, Jan Sunderland, Edward Hartwig, Zofia Rydet, Zbigniew Dłubak, Wiesław Prażuch, Zbigniew Łagocki.

Bardzo trudne egzaminy, które należy zdać przed Radą Artystyczną ZPAF, sprawiają, że w związku są najlepsi z najlepszych artystów fotografików działających w Polsce i za granicą.

Przynależność do ZPAF to dla mnie wielki honor i zaszczyt móc kontynuować fotograficzny dorobek twórczy fotografików okresu międzywojennego z Fotoklubu Polskiego, jak i okresu powojennego oraz  artystów współczesnych Association of Polish Art Photographers.
Tomasz Kasprzyk
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
maxx
13 maja, 2019 13:31

Gratulacje dla Pana.

Nastka
13 maja, 2019 13:42

Maja ludzie talenty:) gratulacje
Chetnie bym jakies prace pooglada

Anonimowo
11 lutego, 2020 15:55

brawo tomek