Test sieci mobilnej Telgam

4
Test sieci mobilnej Telgam
www.telgam.pl

W dzisiejszych czasach Internet mobilny jest standardem. Większość z nas posiada smartphone, który dzięki technologii LTE może być codziennym narzędziem pracy i rozrywki. Często poświęcamy więcej czasu na wybór telefonu niż operatora. Niestety nawet najlepszy smartphone nie będzie użyteczny, jeśli nie będziemy mieć dobrego zasięgu.

Możemy wybierać spośród wielu znanych operatorów telefonii komórkowej. Praktycznie każdy z nich zapewni nam doskonałą jakość połączeń głosowych i akceptowalną szybkość Internetu. Na ile akceptowalną zależy od naszych wymagań. Po przetestowaniu wielu sieci LTE w Jaśle żadna nie okazała się na tyle dobra, żeby korzystać z niej komfortowo w każdej części miasta. Czym na tle innych operatorów wyróżnia się Telgam?

Tworzymy społeczność ludzi i instytucji, co sprawia, że nasza zbiorowość charakteryzuje się wewnętrznym zintegrowaniem. Nie jesteśmy wielką zagraniczną marką tylko polskim operatorem ceniącym sobie proste rozwiązania, które będą doceniane i polecane wśród ludzi znających się osobiście. W naszej sieci nie natkniesz się na infolinie i bezduszne procedury. Zasięg sieci Telgam opieramy na nadajnikach największych operatorów komórkowych, tworząc jasne i tanie taryfy dla ciebie.

Korzystając przez bardzo długi czas z Internetu stacjonarnego Telgamu możemy potwierdzić te słowa. Pracownicy infolinii zawsze byli pomocni, posiadali potrzebą wiedzę i podejście do klienta.  

Telgam Mobile – sieć komórkowa dla lokalnych społeczności.

Postanowiliśmy sprawdzić jak sobie poradzi Telgam, który korzysta z tych samych nadajników, co najwięksi operatorzy. Po wejściu w ustawienia można dokonać wyboru spośród dostępnych sieci.

Internet LTE testowaliśmy w kilku lokalizacjach. Najbardziej problematyczny okazał się rejon Krajowice – Okrężna, gdzie średnia prędkość ściągania ledwo przekraczała 3 Mb, natomiast prędkość ściągania oscylowała w granicach 1,5 Mb. Na pewno jest więcej takich problematycznych miejsc, ale uśredniając uzyskany wynik z rożnych lokalizacji Telgam niczym nie odbiega od innych operatorów.

Internet LTE testowaliśmy za pomocą aplikacji Speedtest, dostępnej na Androida.

Jeśli ktoś spodziewa się szybszego Internetu LTE niż w popularnych sieciach to bardzo się zawiedzie. Jedyną różnicą jest cena, która według Telgamu wynika z tego, że nie muszą utrzymywać wielkich korporacji, międzynarodowych grup i “celebrytów”. Rachunki z komórkę w sieci Telgam zaczynają się już od 16,90 zł w abonamencie miesięcznym. W przypadku wielkich operatorów, zgodnie z najnowszym raportem UKE, ceny te wahają się od 50 do 59 zł.

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
3 kwietnia, 2019 18:51

Jestem zadowolony z internetu domowego, ale komórki do nich nie przeniosę dopóki nie będą mieć opcji na kartę.

Mieszkaniec Jasła
20 września, 2019 23:50

Obiecujemy zasięg wszędzie !!!

Ciekawe ile w tym prawdy. W poniedziałek idę spytać się czy ten zasięg będzie absolutnie wszędzie tak jak obiecują, a jak nie będzie taki wydajny to się zabezpiecze w umowie że w każdej chwili z braku zasięgu mogę zrezygnować. Ja im zrobię koło tyłka jeżeli się nie dodzwonie z jakiegoś miejsca. W poniedziałek witam u was

Obserwator
20 września, 2019 23:52

Obsłuży cię Ruda co nie jest dokładnie przeszkolona w tej dziedzinie i nie będzie wiedziała jak zwykle w tych sprawach jest tępa! Daj znać co załatwiłeś

Hdhdhsjsj@wp.pl
20 września, 2019 23:54

Obiecujemy zasięg wszędzie!!!

Podpisze umowę i niech mi zabraknie gdziekolwiek zasięgu to zakładam im sprawę za oszustwa i naciąganie klientów