wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strona głównaArtykuł sponsorowanySzlifierki pneumatyczne, czyli nie tylko sprężarki

Szlifierki pneumatyczne, czyli nie tylko sprężarki

-

Specjalistyczne sklepy oferują dziś naprawdę szeroką gamę różnorakich urządzeń. Z łatwością znajdziemy profesjonalne maszyny do obróbki metalu, drewna bądź tworzyw sztucznych a także specyficzne elektronarzędzia i innego rodzaju urządzenia. Wartymi uwagi są między innymi szlifierki pneumatyczne. Czym są i do czego się je stosuje? Co wyróżnia te przyrządy na tle innych? Odpowiadamy.

Z czym kojarzy się nam pneumatyka?

Technologia sprężonego powietrza towarzyszy nam przy pracy nie od dziś. Korzysta się z niej w różnego rodzaju warsztatach specjalistycznych od dość dawna, ze względu na wysoką użyteczność tej techniki. Posiada ona bardzo uniwersalne zastosowanie, a nie odbiega przy tym od różnego rodzaju metod zastępczych – wręcz przeciwnie: okazuje się, że pneumatyka może być wykorzystywana do wielu zadań osiągając przy tym bardzo zadowalające efekty

Zazwyczaj mamy do czynienia z technologią sprężonego powietrza pracując ze sprężarkami. Nic dziwnego. Jest to najbardziej intuicyjne zastosowanie pneumatyki, które znajduje swoje zastosowanie na przykład podczas kontrolowania ciśnienia w oponach bądź podczas czyszczenia strumieniem sprężonego powietrza trudno dostępnych miejsc. Sprężarki okazują się być bardzo przydatnymi urządzeniami w wielu sytuacjach, a dodatkowo mogą również służyć jako rodzaj napędu. Wszystko zależy od zastosowanego w urządzeniu ciśnienia roboczego oraz innych danych technicznych. Dziś jednak spotkać się możemy z mniej oczywistymi zastosowaniami pneumatycznymi. Wartymi wspomnienia są szlifierki pneumatyczne.

Praca szlifierką pneumatyczną

O szlifierkach pneumatycznych

Czym te urządzenia zasłużyły sobie na wyróżnienie oraz czym różnią się od znanych nam już szlifierek? Tak jak wspomnieliśmy, sprężone powietrze może być używane również jako napę. W szlifierkach pneumatycznych nie posiadamy więc tradycyjnego silnika elektrycznego bądź akumulatora, lecz właśnie kompresor, który wprowadza narzędzie szlifujące w ruch. Takie rozwiązanie okazuje się być bardzo oszczędne, jeśli jesteśmy już w posiadaniu sprężarki, dodatkowo okazuje się być bardzo skuteczne w swojej pracy.

Specjaliści z JP-Tech (https://jptech-maszyny.pl/) wskazują na wiele zalet korzystania narzędzi pneumatycznych, w tym szlifierki. Jakość szlifu jest naprawdę wyjątkowa, urządzenie obsługuje się bardzo intuicyjnie, a jego konserwacja jest dość prosta i tania. Osiągana z pomocą tego narzędzia precyzja pozwala na szlif dokładny, niepozostawiający żadnych niedoskonałości.

Zastosowań technologii pneumatyki dziś jest o wiele, wiele więcej. By je wszystkie opisać, zabrakłoby nam miejsca i czasu. Jednak możesz zapoznać się z nimi już dziś w sklepie JP-Tech, który posiada takie urządzenia i wiele więcej w swojej ofercie.

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
29 grudnia, 2019 22:02

Szlifierki pneumatycznej nie mam, ale przy obróbce drewna pomagają mi szlifierki oscylacyjne i krzywoliniowe z maszynydodrewna.com. Dobry sprzęt to podstawa w pracy stolarza

Wiesio
6 lutego, 2020 12:36

jak mi ktoś taką kupię w prezencie to się nie obrażę 🙂

Jasło
zachmurzenie umiarkowane
23.8 ° C
25.3 °
23.8 °
84 %
0.7kmh
54 %
niedz.
29 °
pon.
29 °
wt.
35 °
śr.
27 °
czw.
31 °