Spotkanie z panem Sułkiem

0
Spotkanie z panem Sułkiem

„Kocham pana, panie Sułku!” Któż z radiosłuchaczy nie zna tych słów wypowiadanych przez panią Elizę, bohaterkę tego satyrycznego słuchowiska, które zawitało 15 października br. do Jasielskiego Domu Kultury. Przez blisko półtorej godziny przybyli przenieśli się do świata przygód pana Sułka, pani Elizy i wszędobylskiego gajowego Maruchy.

Do obejrzenia i wysłuchania spektaklu zaprosiła Helena Gołębiowska, zastępca dyrektora JDK, przypominając że partnerami X Jesiennych Spotkań z Teatrem są Miasto Jasło, PGNiG oraz LOTOS SA.

Spektakl jest sceniczną wersją minisłuchowisk autorstwa Jacka Janczarskiego emitowanych najpierw w Ilustrowanym Magazynie Autorów, później w Powtórce z rozrywki oraz w Markomanii w Programie 3 Polskiego Radia. Opowiada historię wiecznego ucznia szkoły podstawowej, pana Sułka oraz zakochanej w nim bez wzajemności rencistce pani Elizie. Zabawne perypetie owej pary zostały zawarte w blisko 300 odcinkach. W Jaśle przypomniano m.in. Magazyniera, Bajki na dobranoc, Silny instynkt, Teorię naprawy świata, czy Zabawę szkolną. Teksty oparte na absurdzie i abstrakcji pomimo upływu lat nie straciły nic ze swej atrakcyjności. Oprócz Marty Lipińskiej (pani Eliza) i Krzysztofa Kowalewskiego (pan Sułek) wystąpił również jako narrator i gajowy Marucha – Adam Ferency, a akompaniował im Andrzej Ferenc.

Następny spektakl jubileuszowych X Jesiennych Spotkań z Teatrem „Wokół Szekspira”, odbędzie się w poniedziałek, 22 października.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments