Roksana Węgiel reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2018

0
Roksana Węgiel Eurowizja Junior

Eurowizja Junior odbędzie się w tym roku w Mińsku na Białorusi 25 listopada i będzie transmitowana przez TVP ABC. Polskę reprezentować będzie zwyciężczyni I edycji „The Voice Kids” Roksana Węgiel.

13-letnia wokalistka, zwyciężczyni I edycji „The Voice Kids” Roksana Roxie Węgiel to prawdziwy wulkan energii – odważna i pomysłowa.

W swoim życiu zdążyła już uprawiać akrobatykę, trenować judo oraz tańczyć zarówno hip-hop, jak i taniec towarzyski.

Jednak największą pasją Roxie jest śpiew. Jej nietypowa jak na 13-latkę dojrzała barwa głosu oraz moc zachwycają zarówno jej rówieśników, jak i dorosłych. Edyta Górniak w programie „The Voice Kids” nie kryła zachwytu:

Myślałam, że ty jesteś nieprawdziwa. Beyonce w twoim wieku na pewno nie miała takiego głosu.

Swój talent odkryła nietypowo. Na obozie judo wzięła udział w konkursie karaoke i zebrała wiele gratulacji. To zachęciło ją do dalszej pracy nad możliwościami wokalnymi.

Na konkursie piosenki Majki Jeżowskiej Roxie została zauważona przez Juliusza Kamila, który skomponował jej pierwszy singiel, „Żyj”.

Prawdziwy przełom nastąpił po programie „The Voice Kids”, gdzie pod opieką Edyty Górniak Roxie dotarła na sam szczyt. Wygrana w programie otworzyła jej wiele możliwości.

Teledysk do singla „Żyj” został obejrzany ponad 8 milionów razy, a w mediach społecznościowych Roxie obserwuje ponad 200 tysięcy osób. Niedawno Roksana wydała swój ostatni singiel „Obiecuję”, który ukazuje trochę inną odsłonę artystki i również cieszy się dużą popularnością. Obecnie wokalistka dużo koncertuje oraz pracuje nad debiutanckim albumem.

Tak Roxie skomentowała informację od reprezentacji Polski na Eurowizji Junior:

Wygrana w The Voice Kids była dla mnie wielkim wyróżnieniem i spełnieniem marzeń, ale możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji Junior to naprawdę zaszczyt. Warto marzyć i dążyć do wyznaczonych sobie celów. Dziękuję za zaufanie.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments