Piknik kolejowy na Dzień Dziecka

0
Piknik kolejowy na Dzień Dziecka

Bezpieczeństwo na kolei było tematem przewodnim Pikniku Kolejowego, który odbył się wczoraj (5 czerwca) na dworcu PKP w Jaśle. Dla ponad 130 dzieci przygotowano wiele atrakcji, w tym bezpłatny przejazd koleją do Biecza.

Dzisiejsza akcja jest podsumowaniem działań, które były podejmowane w czasie roku szkolnego. Szkolenia przypominały nie tylko dzieciom, lecz również rodzicom, o zasadach bezpiecznego zachowania na przejazdach – mówił Adam Filar, główny organizator akcji.

W tym roku przeszkolonych zostało 300 dzieci i to właśnie one brały udział w pikniku kolejowym, który trwał na dworcu PKP przez dwa dni. Gościnnie w akcji wzięli udział również uczniowie z Biecza.

Oprócz licznych atrakcji wśród których znajdowały się między innymi: podróż koleją do Biecza, przejazd drezyną, zwiedzanie lokomotywy oraz pojazdu ratownictwa technicznego typu UniRoller, były również prezenty od władz kolei i władz samorządowych.

Głównym organizatorem imprezy był Adam Filar z KochamKolej.pl. Wtorkową akcję wsparli: Urząd Marszałkowski, Miasto Jasło, PKP Cargo, PKP Intercity, PKP PLK, Koleje Małopolskie, SKPL Cargo. Słodycze i napoje zapewniły: Wysowianka, Pyszotka, GRAN-PIK Liwocz. Dzień wcześniej we współorganizacji pikniku uczestniczyło Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Urząd Miasta w Jaśle

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments