Otwarcie parku kalistenicznego na Ogródku Jordanowskim

0

W sobotę 7 lipca br. otwarto park kalisteniczny na terenie Ogródka Jordanowskiego. Inicjatywa budowy parku wyszła od grupy młodych ludzi, którzy potrzebowali nowych urządzeń do treningu na świeżym powietrzu. Gościem specjalnym był Maksym Riznyk, aktualny mistrz Polski Street Workout 2016.

– Każda inicjatywa młodych ludzi, którzy chcą robić coś nie tylko dla siebie, ale również dla innych jest dla mnie bardzo cenna. Dlatego kiedy pod koniec ubiegłego roku spotkałem się z panem Mirosławem Zającem, liderem grupy Street Workout Jasło, który przedstawił mi pomysł powiększenia terenu siłowni plenerowej o park kalisteniczny, powiedziałem, że miasto postara się go zrealizować – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Koszt budowy wyniósł 26,6 tys. zł i obejmował wykonanie placu kalistenicznego wraz z wyposażeniem dostosowanym do wszystkich grup wiekowych. Zestaw treningowy typu street workout składa się z  drążków pojedynczych i podwójnych oraz drabinek panelowych poziomych. Za wykonanie projektu była odpowiedzialna firma Ringpol z Zagórza. Współorganizatorem wydarzenia była Strefa Workout Jasło oraz Biznesowy Klub Zdrowia.

Kalistenika (stgr. καλὸς σθένος kallos sthenos – „piękno i siła”) – aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak np. „pompki”, „mostki”, „brzuszki” i „dipy”. Jest często łączona ze stretchingiem. (www.wikipedia.pl)

Zapraszamy do obejrzenia pełnej Fotorelacji

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments