OSP w Niegłowicach i Hankówce otrzymały defibrylatory

0
Defibrylatory OSP Jasło

Miasto Jasło przekazało dwóm swoim Ochotniczym Strażom Pożarnym w Hankówce i Niegłowicach defibrylatory. Zakup sprzętu medycznego możliwy był dzięki dofinansowaniu (14 tys. zł) z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Defibrylatory OSP Jasło

Olbrzymia liczba wypadków i kolizji wymaga od służb ratowniczych właściwego przygotowania sprzętowego oraz niezbędnego wyszkolenia. – W szeregach naszych miejskich jednostek znajduje się kilku strażaków – ochotników, którzy są  przeszkoleni z obsługi tego sprzętu, zatem może on być wykorzystany w każdej chwili, a tu szybka reakcja jest najważniejsza. To nie jest ważne, czy dzięki niemu będzie uratowana jedna osoba czy sto. Każde życie jest ważne. Wierzę, że będziecie się czuli pewniej dysponując takim sprzętem – mówił Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Defibrylatory OSP Jasło Defibrylatory OSP Jasło

Lokalizacja jednostek OSP sprawia, że wielokrotnie pierwszymi na miejscu zdarzenia są druhowie OSP, to od ich postawy oraz czynności wykonywanych w pierwszej fazie działań zależy zdrowie i życie ludzkie. Zakup wyspecjalizowanego sprzętu ratowniczego sprawi, że pomoc ta będzie jeszcze bardziej skuteczna (każda minuta opóźnienia defibrylacji zmniejsza szansę na uratowanie poszkodowanych o 10%). – Bardzo się cieszę, że ten sprzęt będzie do Państwa dyspozycji, jednak mam nadzieję, że nie będziecie musieli go używać – powiedziała Maria Kurowska, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, która wzięła udział w  przekazaniu sprzętu.

Defibrylatory OSP Jasło

Dofinansowanie pozwoliło na zakup dwóch wysokiej klasy defibrylatorów marki ZOLL  wraz z modułami szkoleniowymi.

Urząd Miasta w Jaśle

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments