Muzyczne Międzynarodowe Dni Wina

0

XIII Międzynarodowym Dniom Wina, które tradycyjnie już odbywać się będą na jasielskim rynku, towarzyszyć będzie szereg koncertów. W sobotę, 25 sierpnia, na scenie wystąpią Beatles Acoustic  ze słowackiego Vranova nad Topl’ou, węgierski Dopping oraz gdyńska Mitra. Równie atrakcyjnie zapowiada się niedziela. Pierwszy koncert rozpocznie Aurevoir z węgierskiego miasta Zsámbék, po nich zaprezentuje się znany już z ubiegłorocznych MDW, ukraiński Green Silcence. XIII Międzynarodowe Dni Wina zakończy Joe Cocker Project z Juanem Carlosem Cano, w towarzystwie znakomitych polskich muzyków.

Sobota, 25 sierpnia 2018 r.

17.00 – Beatles Acoustic (Słowacja)

18.30 – Dopping (Węgry)

20.00 – Mitra (Polska)

Niedziela, 26 sierpnia 2018 r.

16.30 –Aurevoir (Węgry)

18.30 – Green Silence (Ukraina)

20.30 – Joe Cocker Project – Juan Carlos Cano (Polska, Meksyk)

***

Beatles Acoustic powstał z zamiłowania do muzyki słynnej czwórki z Liveproolu. Mimo krótkiego stażu na scenie, grupa ma już swoich fanów i sympatyków nie tylko w swoim ojczystym kraju, ale również za granicą. W Jaśle zespół gościł już w styczniu 2014 roku, podczas podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Jasłem a Vranovem nad Topl’ou.

The Dopping  to pięcioosobowy zespół, który powstał jesienią 2003 roku. Ich muzyka charakteryzuje się nowoczesnym, rockowym stylem  i melodyjnym brzmieniem.

Mitra to siedmioosobowy zespół folk rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. To energetyczne, szybkie rytmy, ale również refleksyjne ballady. Mitra jest finalistą 41. Festiwalu Młodych Twórców w Świnoujściu FAMA, a także laureatem I Przeglądu DOK Rock, organizowanego wspólnie przez studentów oraz doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach Turnieju UEFA EURO 2012 TM zespół wystąpił dwukrotnie w gdańskiej Strefie Kibica przed meczami reprezentacji Polski, grając koncerty dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

Aurevoir  to węgierski  zespół o bardzo różnorodnej muzyce. Jednak największy wpływ na jego twórczość miała muzyka ludowa anglosaskich beat-folków i dorzecza Karpat. Muzycy koncertują w swoim kraju, ale i za granicą. Występowali m.in. w Berlinie, Pradze, a nawet w Szanghaju. Ich pierwszy album ukazał się w sierpniu ubiegłego roku. W tym roku grają trasę koncertową, promującą tę płytę.

Green Silence to łączący różne style muzyczne zespół ze Lwowa, jednak ich  twórczość opiera się głównie na funku i ska. Od momentu powstania czyli 2003 roku, zespół uczestniczył w licznych festiwalach na Ukrainie, ale również i za granicą. W 2009 roku grupa wydała album  pt. „Green silence”.

Joe Cocker Project to największe przeboje śpiewane przez Cockera, a wykonane w nowej aranżacji z rockowym akcentem wokalisty, zwycięzcy IV edycji “The Voice of Poland” Juanem Carlosem Cano. Całość wzmacnia sekcja dęta, grająca przez 15 lat z Blue Cafe, a obecnie wspiera na trasach koncertowych Beatę Kozidrak. Całość zamknięta w oprawie multimedialnej, która zespala projekt w całość.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments