„Love me tender” – II miejsce i dwa wyróżnienia dla solistów JDK

0
Soliści JDK - zdjęcie grupowe
Fot. MDK Jasło

Aleksandra Leśniak z Jasielskiego Domu Kultury zdobyła II miejsce w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a Mikołaj Majda i Dawid Wojnarowicz, również z JDK – wyróżnienia w kategorii wiekowej uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjalnych w XXXI Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Love me tender”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Konkurs odbył się 20 marca br. i wystąpiło w nim łącznie 64 uczestników w obydwu kategoriach.

Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie talentów wokalnych, doskonalenie poziomu wykonawczego młodych wokalistów, promocja talentów oraz integracja środowisk artystycznych.

Wokalistów, którzy reprezentowali placówki oświatowe i kulturalne z województwa podkarpackiego, małopolskiego oraz lubelskiego oceniali: Ralph Kamiński (absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale jazzu i muzyki estradowej, student Muzycznego Uniwersytetu CODARTs w Rotterdamie, wokalista, kompozytor), Monika Twarduś (absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku dyrygentura chóralna), Aleksandra Tocka (studentka wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Rzeszowskim, instruktorka śpiewu, wokalistka), Olga Szudy Seredyńska (lektor języka angielskiego), Aleksandra Kęcik (lektor języka hiszpańskiego) oraz Małgorzata Więch – Kettele (specjalista języka niemieckiego).

W tym roku prezentacje oceniane były pod kątem doboru repertuaru, muzykalności, warunków głosowych wykonawcy oraz interpretacji językowej. Szczególnie wysoko punktowana była własna interpretacja utworu, nowa aranżacja, oryginalność i niepowtarzalność piosenki. W tegorocznej edycji konkursu dominował język angielski, ale usłyszeć można było także wykonania w języku niemieckim, francuskim i hiszpańskim.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments