wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kolejowy Dzień Dziecka w Jaśle

Dziś rano na parkingu przy dworcu PKP w Jaśle odbył się piknik kolejowy z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem wydarzenia był znany jasielski społecznik i miłośnik kolei Adam Filar, ambasador kampanii „Bezpieczny przejazd” i propagator inicjatywy „Kolej na Jasło”. 

Kolejowy Dzień Dziecka po raz kolejny zawitał na jasielską stację. Jest to już 7 edycja. To cykliczne wydarzenie myślę, że na trwałe wpisało się w kalendarz imprez w naszym mieście. – mówił Adam Filar.

W pikniku wzięły udział dzieci z trzech jasielskich podstawówek oraz ze szkoły podstawowej w Bieczu. Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji, które zapewniły Generator Nauki i Muzeum Regionalne w Jaśle. Uczestniczyły służby mundurowe Straży Ochrony Kolei, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu był także starosta jasielski Adam Pawluś, który oceniał prace plastyczne młodych artystów. Poza zabawą dzieci mogły poznać zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych i udzielania pierwszej pomocy.

Wymownym symbolem dobrej współpracy samorządów na rzecz rozwoju kolei była obecność burmistrza Biecza Mirosława Wędrychowskiego, który opowiada się za modernizacją linii kolejowej i skomunikowaniem Gorlic, Biecza i Jasła.

Sponsorami wydarzenia był Powiat Jasielski, Miasto Jasło, Koleje Małopolskie, Wysowianka, Newag, PKP PLK i Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi – filia w Jaśle. Inicjatywę po raz kolejny wsparł europoseł Bogdan Rzońca fundując nagrody i słodycze.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments