Debiuty naukowe w Jaśle

0
Debiuty naukowe w Jaśle

Eksperymenty z suchym lodem i ciekłym azotem, pokazy o  kosmosie i obserwacje nieba, wirtualny lot samolotem w symulatorze to tylko niektóre atrakcje, które będzie można zobaczyć podczas Jasielskiego Międzygminnego Festiwalu Debiutów Naukowych 15 i 16 czerwca w Jaśle.

Festiwal odbywa się w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia ogólnego w mieście Jaśle oraz gminach Jasło, Dębowiec, Krempna, Nowy Żmigród oraz Osiek Jasielski”, który realizuje  Miasto Jasło (lider) wraz z gminami partnerskimi: gminą Jasło, Dębowiec, Nowy Żmigród i  Osiek Jasielski.

Najważniejszym punktem wydarzenia będzie gala finałowa, na której wyróżnienia otrzymają najlepsze projekty naukowe przygotowane przez uczniów powiatu jasielskiego. Dwudniowy festiwal   odbędzie się na terenie Jasielskiego Domu Kultury. Odwiedzający będą mogli uczestniczyć w  interaktywnych pokazach oraz warsztatach naukowych.

Uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące świata zmysłów oraz budowy ciała człowieka. Będzie okazja, aby poćwiczyć pierwszą pomoc, czy spotkać się oko w oko z ciekawymi owadami, a nawet wziąć je na rękę.

Nowością tegorocznego festiwalu będą warsztaty z robotyki, podczas których uczestnicy samodzielnie zbudują i zaprogramują  sprytne roboty, a także warsztaty detektywistyczne z nauką ściągania odcisków palców i  zajęcia kosmetologiczne, na których uczniowie własnoręcznie wykonają krem czy musującą kulę do kąpieli. Festiwal naukowy w Jaśle to połączenie praktycznej wiedzy  z zabawą i nauką. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Harmonogram festiwalu:

piątek 15 czerwca – w godzinach od 9.00 do 15.00 – wstęp dla szkolnych grup zorganizowanych, od 15.00 do 17.00  – wstęp wolny.

sobota 16 czerwca od godz.9.00 do 14.00. – wstęp wolny.

Źródło: Urząd Miasta w Jaśle

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments