Trzej jaślanie, Miłosz Nowakowski, Robert Król i Marcin Polar otrzymali w tym roku stypendium artystyczne. Stypendia fundowane są od 2011 roku i przyznawane osobom zajmującym się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.

W tym roku, z ośmiu wniosków, które wpłynęły do Urzędu Miasta w Jaśle, Komisja stypendialna rekomendowała trzy osoby, którym Burmistrz Miasta Jasła przyznał stypendia artystyczne. Są to:

  • Miłosz Nowakowski (student Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie) na wykonanie cyklu prac malarskich o tematyce jasielskiej i przygotowanie wystawy powstałych prac (4 tys. zł),
  • Robert Król (poeta) na wydanie drukiem i promocję autorskiej książki poetyckiej „Polka” (3 tys. zł),
  • Marcin Polar (absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) na postprodukcję i promocję autorskiego filmu dokumentalnego „Harda” (3 tys. zł).

Urząd Miasta w Jaśle

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze, że w Jaśle jest coś takiego, że wspiera się młodych ludzi. Mamy już Michała Szpaka i młodą artystkę Roksanę Węgiel, którzy rozsławiają nasze miasto. Może w przyszłości będzie więcej takich osób. Jeśli o nich odpowiednio zadbamy to na pewno o nas nie zapomną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wprowadzić imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.