Burmistrz Miasta Jasła przyznał stypendia artystyczne

1
stypendia burmistrza 2018
Fot. od lewej: burmistrz Ryszard Pabian, Marcin Polar, Miłosz Nowakowski, Robert Król, zastępca burmistrza Elwira Musiałowicz-Czech.

Trzej jaślanie, Miłosz Nowakowski, Robert Król i Marcin Polar otrzymali w tym roku stypendium artystyczne. Stypendia fundowane są od 2011 roku i przyznawane osobom zajmującym się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.

W tym roku, z ośmiu wniosków, które wpłynęły do Urzędu Miasta w Jaśle, Komisja stypendialna rekomendowała trzy osoby, którym Burmistrz Miasta Jasła przyznał stypendia artystyczne. Są to:

  • Miłosz Nowakowski (student Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie) na wykonanie cyklu prac malarskich o tematyce jasielskiej i przygotowanie wystawy powstałych prac (4 tys. zł),
  • Robert Król (poeta) na wydanie drukiem i promocję autorskiej książki poetyckiej „Polka” (3 tys. zł),
  • Marcin Polar (absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) na postprodukcję i promocję autorskiego filmu dokumentalnego „Harda” (3 tys. zł).

Urząd Miasta w Jaśle

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ewka
21 marca, 2018 13:57

Dobrze, że w Jaśle jest coś takiego, że wspiera się młodych ludzi. Mamy już Michała Szpaka i młodą artystkę Roksanę Węgiel, którzy rozsławiają nasze miasto. Może w przyszłości będzie więcej takich osób. Jeśli o nich odpowiednio zadbamy to na pewno o nas nie zapomną.