wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zmarł ks. Prałat Stanisław Ulaszek – budowniczy parafii Judy Tadeusza w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Z przykrością informujemy, że po długich zmaganiach z chorobą zmarł twórca i budowniczy Parafii Judy Tadeusza w Jaśle ks. Prałat Stanisław Ulaszek. Wierni zapamiętają go jako księdza pełnego miłości i otwartego na ludzi.

Ksiądz Prałat Stanisław Ulaszek pochodził z Osobnicy, a świecenia kapłańskie przyjął w 1965 r. Parafia Dąbrówka – Gamrat została erygowana przez bpa przemyskiego Ignacego Tokarczuka dn. 28 maja 1975 roku. Budowę kościoła zlecono ks. Stanisławowi Kołtakowi i ks. Stanisławowi Ulaszkowi – kapłanom parafii pw. św. Stanisława w Jaśle.

Komunizm w Polsce, dyskryminując Kościół, przeciwdziałał wszelkim inicjatywom budowy nowych obiektów sakralnych. Dlatego pierwszy kościół w Dąbrówce był budowany bez zezwolenia ówczesnych władz administracji, które korzystając z pomocy milicji i służby bezpieczeństwa, często szykanowały ks. proboszcza Stanisława Ulaszka i parafian zaangażowanych w budowę swojej świątyni. Mimo tych trudności, kościół został wykończony i pięknie wyposażony. 11 listopada 1979 roku ks. bp Ignacy Tokarczuk dokonał jego konsekracji.

Ksiądz Prałat Stanisław Ulaszek pełnił funkcje proboszcza parafii w latach w latach 1974 – 2009.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły