wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zmarł kpt. Stanisław Grzesiakowski 1925 – 2020

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

21 marca 2020 roku zmarł w Jaśle jeden z ostatnich członków Jasielskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej kpt. Stanisław Grzesiakowski. Urodził się w 24 grudnia 1925 roku w Grudnej Górnej. Do Armii Krajowej wstąpił w 1942 roku, otrzymał pseudonim „Grom”. W czasie Akcji „Burza” należał do ugrupowania dowodzonego przez Karolka Kubika ps. „Wicher”. Brał udział w operacjach prowadzonych przez Armię Krajową w Grębiczynie i Braciejowej.

Po rozformowaniu oddziału brał udział w kolportażu ulotek niepodległościowych. Po zakończeniu wojny uzyskał wykształcenie techniczne w branży budowlanej. Od 1964 roku mieszkał z rodziną w Jaśle, aż do przejścia na emeryturę pracował w lokalnych przedsiębiorstwach budowlanych. Od początku istnienia Jasielskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej uczestniczył w uroczystościach patriotycznych jako chorąży Pocztu Sztandarowego Koła AK. W ostatnich latach był członkiem zarządu Koła AK w Jaśle. Odznaczony Krzyżem Armii Krajowej. 

Pogrzeb odbył się dzisiaj (poniedziałek 23 marca) w kościele św. Stanisława BM. Stanisław Grzesiakowski  pochowany został na cmentarzu w Brzostku.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły