wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zmarł Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz – wybitny jaślanin

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Z przykrością informujemy, że w wieku 93 lat zmarł Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Honorowy Obywatel Miasta Jasła, wybitny muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor muzyki do wielu kultowych seriali i filmów m.in.: Czterdziestolatka, Alternatywy 4, Janosika, Wojny domowej, Nie lubię poniedziałku, Stawki większej niż życie czy Rozmów kontrolowanych.

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz urodził się w 1928 roku w Jaśle. Pomimo ogromnej sławy i wielkiej kariery nigdy nie zapomniał o swoim rodzinnym mieście.

Artysta nie zapomniał o rodzinnym Jaśle i od lat wspiera je darowiznami. Na zakup nowego fortepianu dla JDK ofiarował, kilka lat temu, niebagatelną sumę 50 tys. zł oraz przeznaczył środki na nagrodę swojego imienia dla młodych, utalentowanych muzycznie jaślan. Wspiera finansowo również Społeczny Komitet Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle.– Urząd Miasta w Jaśle.

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, decyzją Rady Miejskiej Jasła, 26 marca 2012 roku na wniosek Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle oraz Jasielskiego Domu Kultury został odznaczony tytułem Honorowego Obywatela Miasta Jasła.

Pokój Jego Duszy

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły