wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zielone światło dla budowy Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Podczas LIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu w dniu 25 kwietnia br. radni zdecydowali o przystąpieniu do realizacji inwestycji pn. „Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle – Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej”. Radni wyrazili również zgodę na przeznaczenie kwoty 4 mln zł. na przebudowę dróg powiatowych oraz zabezpieczenie dotacji dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na zakup sprzętu i wyposażenia w wysokości 1.790.000,00 złotych.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w OżennejOśrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej - Powiat Jasło

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej to inwestycja obejmująca przebudowę budynku po byłej strażnicy granicznej. Zakres robót obejmuje przebudowę całego budynku wraz z zagospodarowaniem terenu i wyposażeniem budynku, wykonaniem ogrodzenia oraz małego parkingu. Wokół budynku powstaną ścieżki edukacyjne składające się z kilkunastu przystanków, na których nasadzone będą rośliny. W budynku mieścić się będą pomieszczenia edukacyjne oraz mieszkalne dla osób korzystających z zajęć tj. młodzieży szkolnej i ich opiekunów. Osoby, które będą korzystać z oferty ośrodka będą poznawać zagadnienia z zakresu ekologii poprzez zabawę, prace manualne, prace fizyczne oraz zajęcia w plenerze – spacery, wycieczki, konkursy fotograficzne. Planowane są zajęcia organizowane cyklicznie, jak również zamawiane, co sprawi, że oferta ośrodka będzie atrakcyjna i skoncentrowana na uczestniku zajęć.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej - Sesja PowiatuOśrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej - Sesja Powiatu

Całkowity koszt projektu wynosi 3 236 021,00 zł, w tym dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to kwota 2 912 419,00 zł (tj. 90%). Wkład własny Powiatu Jasielskiego wynosi 290 152,00 zł.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej - Sesja Powiatu

Przebudowa dróg powiatowych obejmuje odnowę nawierzchni oraz budowę chodników. Jak podkreślił Wicestarosta jasielski Tadeusz Gorgosz w pierwszej kolejności prowadzone będą prace w miejscowościach leżących na terenie gmin, które będą współuczestniczyć w kosztach przedsięwzięcia.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej - Sesja PowiatuOśrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej - Sesja Powiatu

Uchwała w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Jasielskiego na 2018 rok została przyjęta czternastoma głosami za. Przeciwko przyjęciu ustawy głosowali radni: Janusz Przetacznik, Mariusz Sepioł i Józef Rosół.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej - Sesja PowiatuOśrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej - Sesja Powiatu

Wicestarosta jasielski Tadeusz Gorgosz podziękował radnym za poparcie dla realizacji projektów. Podkreślił, że wokół Osrodka w Ożennej pojawiło się wiele kontrowersji, które udało się wyjaśnić. Był to ostatni moment na podjęcie uchwały o zabezpieczenie wkładu własnego, ponieważ do końca kwietnia samorząd powiatu musi przedłożyć uchwałę do NFOŚiGW w Warszawie.

Źródło: Powiat Jasło

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły