wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zespół z Jasła zdobył główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Tarnobrzegu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W miniony weekend (24-26.02.2023 r.) w Tarnobrzegu odbyła się XXIX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec”. Na festiwal przyjechało ponad 250 harcerek i harcerzy z całej Polski. Osiemnaście zespołów muzycznych zaprezentowało w sobotę na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury swoje zdolności wokalne.

Hufiec ZHP Jasło reprezentował zespół NOS W KAJAK, w skład którego wchodzą harcerki i harcerze z pięciu jasielskich środowisk – Natalia Dyja, Oskar Nocek, Sara Stec, Wojciech Zajdel, Kamila Zawada, Amelia Ulaszek, Julia Lubojemska, Agnieszka Tutaj, Jakub Michałowski. Od wczesnych godzin porannych w sobotę trwały przesłuchania konkursowe. Każdy zespół prezentował dwie piosenki o tematyce harcerskiej i turystycznej oraz jeden cover w kategorii dodatkowej. Jury w składzie: hm. Jacek Drożdżal, hm. Janusz Szwed, Kamila Mitka, pwd. Jarosław Piątkowski i phm. Robert Kędziora oceniało muzykalność, poczucie rytmu, własną interpretację utworów, dobór repertuaru oraz walory głosowe wykonawców. Ważny był również ogólny wyraz artystyczny.

Harcerski zespół z Jasła na  Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec”

Jury zdecydowało, że nagroda Grand Prix Festiwalu należy się grupie NOS W KAJAK z Jasła. Pierwsze miejsce przyznano HKM SZEKLA z Grodziska Mazowieckiego, druga pozycja przypadła zespołowi HAPPY z Mirca, a trzecie miejsce równorzędnie przyznano 12 DW Ostatni Sojusz Ludzi i Elfów z Katowic oraz 104 ADH z Mirca. W dodatkowej kategorii nagrodę wygrał zespół HAPPY z Mirca.

Wyróżnienia otrzymały zespoły: ZUSZKI DUSZKI z Nowej Dęby oraz PIĄTAKI z Przemyśla. Koncert galowy uświetnił występ zespołu Zagrali i Poszli.

Zespół NOS W KAJAK otrzymał również nominację na 48. Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA 2023, który odbędzie się w dniach 10-12 marca br. w Łodzi.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły