Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Jasła

0

15 lipca 46 zawodników wzięło udział w otwartych  Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Miasta Jasła. Zawody spławikowe przeprowadzono na dwóch stawach należących do jasielskich kół Polskiego Związku Wędkarskiego. Na akwenie Ujazd 1 o puchar rywalizowali wędkarze seniorzy, natomiast na stawie Ujazd 2 wędkowali juniorzy pod bacznym okiem rodziców i opiekunów.

Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Jasła

Na spławikowe zmagania  przyjechali wędkarze niemal z całego Podkarpacia i równe cztery godziny walczyli o puchar Burmistrza naszego miasta.  Zwycięzcą rywalizacji zostaje ten, kto po zakończeniu regulaminowego czasu łowów będzie mógł pochwalić się najcięższym dorobkiem złowionych ryb.

Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Jasła Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Jasła

Wędkowanie jawi się jako wartościowy sposób na spędzanie wolnego czasu, przede wszystkim w odniesieniu do ludzi młodych. Uczy kultury, miłości do przyrody, proekologicznego nastawienia względem świata – ponieważ złowioną rybę można z powrotem wpuścić do wody.

Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Jasła

Po zakończeniu zawodów, zważeniu i podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców, którym dyplomy i puchary wręczył Ryszard Pabian burmistrz Jasła. W kategorii Junior I miejsce wywalczył Igor Sobaś z Krosna. Natomiast w kategorii Senior – I miejsce przypadło Wiesławowi Zielińskiemu zrzeszonemu w Polskim Związku Wędkarskim – koło Rafineria.

Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Jasła Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Jasła

Organizatorami zawodów było koło PZW w Rafinerii przy współpracy z kołami nr 1 i 2 oraz Miasto Jasło.

Źródło: CITiK Jasło

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments