wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zapadł wyrok przeciwko byłym policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok przeciwko byłym policjantom z jasielskiej drogówki – Sławomirowi Ś. i Tomaszowi G. Zostali oni oskarżeni o to, że 3 października 2021 r. w Nowym Żmigrodzie, działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, jako funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, przekroczyli swoje uprawnienia.

W dniu 3 października 2021 r. w Nowym Żmigrodzie, działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągniecia korzyści majątkowej, jako funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, przekroczyli swoje uprawnienia w ten sposób, że w trakcie pełnionej służby zatrzymali do kontroli dwa samochody typu BUS na rumuńskich tablicach rejestracyjnych, wskazując, że kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość, a następnie zażądali udzielenia w związku z pełnieniem funkcji publicznej korzyści majątkowej w łącznej kwocie 2000 zł. od obywateli Rumuni, kierujących w/w samochodami, uzależniając zwrot dokumentów oraz umożliwienie dalszej jazdy od otrzymania w/w korzyści majątkowej, czym działali na szkodę pokrzywdzonych.

W dniu dzisiejszym Sąd uznał obu oskarżonych za winnych zarzucanego im czynu i wymierzył każdemu z nich karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, zasądził grzywnę w wysokości 150 stawek przy przyjęciu jednej stawki — 20 zł. (3000 zł). Ponadto zasądził solidarnie od oskarżonych na rzecz pokrzywdzonych odszkodowanie w wysokości 1000 zł na rzecz każdego z nich. Ponadto zaliczył na poczet kary okres tymczasowego aresztowania oraz zasądził od oskarżonych koszty postępowania.

Prokurator uznał wyrok za słuszny. Wyrok nie jest prawomocny.

- Reklama -

Podobne artykuły

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
yacyn
23 grudnia, 2022 20:12

2000 łapówki jest większym przestępstwem niż przemyt granatnika i rozwalenie nim komendy

poiuyt
23 grudnia, 2022 21:40
Odpowiedź na  yacyn

Przemyt i rozwalenie komendy to zadanie dla wykwalifikowanych specjalistów, a łapówka 2 tyś zł dla płotek. Doceń kompetencje Pana Komendanta 😀

Piotr
23 grudnia, 2022 18:57

A Komendiant od granatnika ciągle na wolności …

Lucjusz
25 grudnia, 2022 12:00
Odpowiedź na  Piotr

Jak to mówią „co wolno wojewodzie……………………”

lol
24 grudnia, 2022 23:03

Biedota rządząca pod publikę pokazówkę robi. Żałosne. A z gardła by wyciągnęli głodnemu. Bohaterem ten co w ciszy pomaga, bez rozgłosu…

- Reklama -

Ostatnie artykuły