wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zakupy online – Lidl, Barbora i E. Leclerc. Oto szczegóły

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zakupy online nie są niczym nowym, ani szczególnym. Można powiedzieć, że są tak samo oczywiste jak deszcz w październiku. Jednak zakupy spożywcze online to zupełnie nowa jakość obsługi i sprzedaży. Poznaj oferty sklepów Lidl, Barbora i E. Leclerc oraz dowiedz się, jak wyglądają zakupy online u tych sprzedawców.

Kupowanie przez Internet to chleb powszedni dla większości z nas. Takie wnioski można wysnuć z badania „E-commerce w Polsce” przygotowanego przez Gemius w 2021 roku. Aż 77% internautów dokonało przynajmniej raz zakupów online. Wśród nich dominują kobiety, osoby powyżej 35. roku życia, z wyższym wykształceniem i mieszkańcy największych miast. Na ten wynik duży wpływ miała pandemia koronawirusa oraz wprowadzone w związku z nią lock downy i ograniczenia. Okazało się, że 30% e-konsumentów kupuje w sieci więcej produktów niż przed wybuchem pandemii, a 33% robi zakupy przez Internet częściej. Dla 13% badanych sieć stała się kanałem pierwszego wyboru przy poszukiwaniu różnych produktów.

Lidl – jak wyglądają zakupy online?

Niemiecka sieć marketów Lidl należy do najbardziej popularnych w naszym kraju. Od 2002 roku w Polsce powstało ponad 800 sklepów spod szyldu Lidla. I choć jej portugalski konkurent (Biedronka), ma ich cztery razy więcej, to nie powstrzymuje firmy z Badenii-Wirtembergii przed dalszą ekspansją, tym razem w Internecie. Lidl zakupy online oferuje od 2019 roku. Wtedy też został otwarty sklep internetowy, w którym znajdowało się ponad 700 produktów z różnych kategorii, z wyjątkiem żywności.

Ta sytuacja nie uległa zmianie i w oficjalnym sklepie internetowym Lidla nadal nie kupimy nic z oferty spożywczej. Możemy to jednak zrobić przy użyciu aplikacji Everli. Dzięki niej możemy cieszyć się świeżymi bułkami prosto z piekarni Lidla tego samego dnia.

Barbora – nowa marka w Polsce

W styczniu 2021 roku w Polsce pojawiły się nowy gracz na rynku e-handlu żywnością. Jest to mianowicie marka Barbora. Na Litwie, Łotwie i w Estonii jest to największe tego typu przedsiębiorstwo, które słynie z konkurencyjnych cen i wysokiej jakości obsługi. W ciągu zaledwie półtora roku od debiutu, Barbora z powodzeniem radzi sobie z ekspansją polskiego rynku. Z usług tej firmy korzystać mogą mieszkańcy Trójmiasta i okolic, Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz Warszawy, Łodzi, Krakowa i Wrocławia. Szczegóły dotyczące działania marki i dostaw znajdziesz tu: https://www.topspozywcze.pl/sklepy/barbora/. Wyróżnikiem Barbory, o którym warto wspomnieć z pewnością jest darmowa dostawa każdego zamówienia.

E. Leclerc – jak wyglądają e-zakupy?

E. Leclerc to, podobnie jak Lidl, sieć skupiona przede wszystkim na tradycyjnym handlu. Jednak na terenie Polski ma ona jedynie 44 placówki. Z tego też powodu postawiła na aktywną ekspansję w Internecie. W Leclerc e zakupy można zrobić bezpośrednio na stronie internetowej sklepu (co odróżnia francuską sieć od Lidla). Kurier dostarczy nasze zamówienie prosto pod drzwi m.in. w Warszawie, Elblągu, Gliwicach czy Mielcu. Oprócz tego istnieje również możliwość dostawy zamówienia za pośrednictwem zewnętrznej firmy kurierskiej do innych miejscowości.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły