Zakończyły się zdjęcia do scen fabularyzowanych „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”

0
„Łukasiewicz – nafciarz romantyk”

W minioną sobotę zakończyły się zdjęcia do scen fabularyzowanych najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw – „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”. Fabularyzowany dokument poświęcony będzie twórcy przemysłu naftowego – Ignacemu Łukasiewiczowi. Będzie to już piąty film Bogdana Miszczaka z cyklu Historyczny Pejzaż Podkarpacia.

„Ignacy Łukasiewicz to fascynująca postać. Tak mało znana szerszej publiczności. To nie tylko wynalazca lampy, a przede wszystkim twórca światowego przemysłu naftowego. Wybitna osobowość, wizjoner, patriota, społecznik. Ten film w porównaniu do wcześniejszych będzie bardziej fabularyzowany niż dokumentalny. Ilość materiału i rozbudowane sceny przekonują mnie do tego, że nie będzie to 40-minutowy dokument ale prawie półtoragodzinny film” – Bogdan Miszczak, producent filmu.

„Łukasiewicz – nafciarz romantyk”

Reżyserem filmu jest Maciej Wójcik. Scenariusz napisał Łukasz Walczak. W rolę Ignacego Łukasiewicza wcielił się Mariusz Bonaszewski. W pozostałych rolach wystąpią m.in.: Artur Dziurman, Łukasz Konopka, Peter Lucas, Dagny Cipora, Mateusz Mikoś oraz Kamil Dobrowolski. W sumie w filmie zagrało 12 aktorów zawodowych oraz kilku statystów. Ekipa filmowa liczyła 20 osób. W przyszłym miesiącu będą nagrywane rozmowy z ekspertami, które będą stanowiły dopełnienie fabuły. Film zostanie ukończony do końca roku. Premiera „Łukasiewicz – nafciarz romantyk” planowana jest na luty przyszłego roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy zdecydowali się wesprzeć nasz projekt: Grupa Orlen, Orlen Południe, Orlen Oil, Gaz-System S.A., Nowy Styl Group, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Trans-Wiert Sp. z o.o. Jasło, Rejon Budowy Dróg i Mostów w Rzeszowie, PGE Dystrybucja S.A., a także samorządom: Miasto Jasło, Miasto Krosno, Miasto Sanok, Gmina Jasło, Gmina Sanok, Gmina Jedlicze oraz instytucjom i firmom: Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, Muzeum Podkarpackie w Krośnie, Muzeum Regionalne w Jaśle, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Dwór Krościenko Wyżne, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach,  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie oraz Hotel  Restauracja  Jaś Wędrowniczek

Zainteresowanych zapraszamy do współpracy

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments