wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zakończono przebudowę drogi powiatowej Czeluśnica – Tarnowiec

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W środę, 30 listopada, w Tarnowcu uroczyście oddano do użytkowania drogę powiatową Nr 1887R Czeluśnica – Tarnowiec. Całkowity koszt przebudowy drogi wyniósł prawie 1,1 mln zł.

Prace polegały głównie na dostosowaniu drogi do klasy „Z” z kategorią ruchu KR2, poprzez poszerzenie i wykonanie nowych warstw podbudowy i nawierzchni drogi na szerokość 5,5m i 6 m oraz utwardzenie poboczy o szerokości 0,75m. Przebudowano również zjazdy, wykonano odwodnienie drogi oraz chodnik z kostki brukowej.

Inwestycja ta była długo wyczekiwana przez mieszkańców, ponieważ nie tylko poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale przede wszystkim znacznie skraca przejazd z Jasła do Tarnowca.

Zakończono przebudowę drogi powiatowej Czeluśnica - Tarnowiec
Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Jaśle

Przebudowa w/w drogi została podzielona na II etapy:

Etap I – w 2021 r., w km 2+050-2+586, za kwotę: 657 084 zł, przy dofinansowaniu z Gminy Tarnowiec w wysokości 200 000,00 zł.

Etap II – w 2022 r., w km 2+586-2+733, za kwotę: 429 805 zł, przy dofinansowaniu z Gminy Tarnowiec w wysokości 200 000 zł.

Wykonawcą I etapu była firma Eurovia Polska Spółka Akcyjna z Bielan Wrocławskich, natomiast II etapu Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Jasielski Adam Pawluś, etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle Jan Muzyka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Jaśle Józef Rosół, p.o Wójta Gminy Tarnowiec Miłosz Leszkiewicz, Iwona Trawińska reprezentująca Senator RP Alicję Zając, przedstawiciele Rady Gminy Tarnowiec, Sołtysi miejscowości: Tarnowiec, Czeluśnica, Gąsówka i Gliniczek, przedstawiciel wykonawcy Zbigniew Brączyk, Kierownik budowy Tadeusz Klinger, Dyrektor PZD w Jaśle Katarzyna Kaszowicz, Inspektor Nadzoru Marcin Sokołowski, Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Jaśle Agata Augustyn.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły