wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zakończono modernizację Oddziału Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Właśnie zakończono gruntowną modernizację Oddziału Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Dzięki inwestycji o wartości ponad 3 mln 477 tys. zł mali pacjenci będą leczeni w warunkach na miarę XXI wieku.

Realizacja inwestycji pn. „Przebudowa Oddziału Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle” rozpoczęła się w lutym bieżącego roku i obejmowała radykalną przebudowę tego oddziału. W ramach zadania zostały wydzielone izolatki, sale dla pacjentów z węzłem sanitarnym i łazienki dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Prace dotyczyły także modernizacji izby przyjęć, gabinetu diagnostyczno – zabiegowego, pomieszczenia do inhalacji oraz świetlicy z funkcją jadalni.

W oddziale zostały wykonane nowe instalacje: gazów medycznych, wodno – kanalizacyjna, elektryczna, przeciwpożarowa i przyzywowa. Usunięto również bariery architektoniczne.

Wartość prac budowlanych wyniosła 3 mln 477 tys. zł, w tym: 1 mln 800 tys. zł pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – Przeciwdziałanie Covid-19, 1 mln 200 tys. zł z budżetu Powiatu Jasielskiego, a 477 tys. to wkład Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Roboty budowlane wykonało Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „KROSPOL” Stachura Spółka Jawna z Krosna, a projekt firma „PROFORMA” z Krakowa.

Starosta jasielski podkreślał, że jest to kolejna ważna inwestycja zrealizowana w jasielskim szpitalu. Przypomniał o niedawno przeprowadzonej przebudowie chirurgii i omówił postęp prac przy budowie budynku, gdzie mieścić się będzie m.in. psychiatria. Wszystkie te inwestycje podnoszą funkcjonalność szpitala oraz komfort i warunki pobytu pacjentów. Szpital staje się także bardziej przyjazny dla osób ze szczególnymi potrzebami.

W wydarzeniu tym, oprócz dyrekcji i pracowników szpitala, uczestniczyli: senator Alicji Zając, poseł Maria Kurowska, europoseł Bogdan Rzońca, starosta Adam Pawluś i wicestarosta Stanisław Pankiewicz.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Anna.wermina@gmail.com
13 września, 2022 13:46

Chore nic nie robią a do foto pierwsi Jasło to część zapadlej kultury

- Reklama -

Ostatnie artykuły