wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zakłócał porządek, znieważył policjantów i naruszył ich nietykalność

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W zeszły poniedziałek policja zatrzymała na ul. Chopina w Jaśle mężczyznę, który zakłócał porządek publiczny. Podczas interwencji nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, znieważył ich i naruszył ich nietykalność cielesną. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd.

W trakcie pełnienia służby policja musi być przygotowana na to, że osoba wobec której podejmuje się interwencję może nie wykonywać poleceń i sprawiać problemy. Zdarzają się także przypadki znieważania, a nawet naruszania nietykalności funkcjonariuszy. W takich sytuacjach ich reakcja zawsze będzie stanowcza i nie będzie można liczyć na pobłażliwość.

W poniedziałek przed godz. 15, mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego jasielskiej jednostki, zostali wezwani na ul. Chopina w Jaśle. Tam, młody mężczyzna miał uderzać pięściami w okna jednego z bloków. Policjanci, na klatce schodowej zastali osobę opisaną w zgłoszeniu. Mężczyzna był pobudzony i głośno krzyczał. Funkcjonariusze ustalili, że chciał dostać się do jednego z mieszkań, w którym przebywała jego była partnerka. Miał też uderzać i kopać w drzwi wejściowe, uszkadzając je. Mężczyzna w trakcie interwencji zachowywał się agresywnie i używał słów nieprzyzwoitych w stosunku do policjantów. Odmówił podania danych mówiąc, że jest suwerenem

– informuje Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

Został poinformowany, że jeśli nie będzie stosował się do poleceń, to zgodnie z prawem, policjanci użyją wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Awanturnik nie posłuchał, więc funkcjonariusze użyli wobec niego siły oraz założyli mu kajdanki. Wtedy mężczyzna zaczął się szarpać i kopnął policjantkę. Interwencja została zarejestrowana na kamerach nasobnych policjantów, w które są wyposażeni.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę. W komendzie ustalili jego dane. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia, mieszkaniec powiatu jasielskiego będzie teraz odpowiadał przed sądem.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły