wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Zaginięcie pielęgniarki z Jasła w programie „Opowiem Ci o zbrodni” 

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Przed nami 6. odcinek 6. sezonu „Opowiem Ci o zbrodni”, w którym w rolę narratora wcieli się debiutujący w programie Mieczysław Gorzka. Pisarz opowie o sprawie niezwykle nietypowej, bo 25-letni wyrok wydany został w procesie poszlakowym. W roli pokrzywdzonej kobiety zobaczymy Grażynę Wolszczak, a skazanego za zabójstwo Janusza G. zagra Adam Cywka. Emisja już w środę 22 listopada o godz. 22:00.

Mieczysław Gorzka w 6. odcinku „Opowiem Ci o zbrodni”

Mieczysław Gorzka to ostatni z debiutantów 6. sezonu „Opowiem Ci o zbrodni”. W swoim odcinku opowiada o sprawie, która różni się od pozostałych, ponieważ 25-letni wyrok wydany został w procesie poszlakowym.

W tej sprawie bardzo ciekawym elementem jest to, że nie znaleziono ciała zamordowanej kobiety ani nie znaleziono narzędzia zbrodni. Proces, który odbywał się przed Sądem Rejonowym w Krośnie był procesem poszlakowym 

mówi Mieczysław Gorzka

Grażyna Wolszczak w 6. odcinku „Opowiem Ci o zbrodni”

Do wydarzeń dochodzi w Jaśle w 2014 roku. Syn wraz z partnerem 52-letniej pielęgniarki zgłaszają jej zaginięcie. W domu znajdują się liczne ślady krwi. Brakuje dywanu. Śledczy swoje kroki kierują do byłego męża kobiety. W toku postępowania odtwarzają jego kolejne ruchy, zabezpieczają materiał DNA, wreszcie docierają do nagrań z monitoringu, na których widać narzędzie zbrodni pozostawione na przednim fotelu jego samochodu. Jak doszło do skazania Janusza G?

W roli pokrzywdzonej kobiety zobaczymy Grażynę Wolszczak, skazanego za zabójstwo Janusza G. zagra Adam Cywka. 

– Prywatnie jestem fanką kryminałów, słucham ich najczęściej w podróżach. Są wciągające, podnoszą adrenalinę, a rozwiązywanie zagadek jest wciągające. W „Opowiem Ci o zbrodni” to nie jest jednak fikcja. To prawdziwe zbrodnie, o których opowiadają pisarze i przyznaję, że ta wyjątkowa formuła sprawiła, że tym chętniej wzięłam udział w programie. Sprawa, którą zajmujemy się w naszym odcinku, mrozi krew w żyłach, a 25-letni wyrok zapadł tu w procesie poszlakowym – wyznaje Grażyna Wolszczak.

– Ciekawostką jest, że dzięki „Opowiem Ci o zbrodni” poznałam pana Mieczysława Gorzkę. Po nagraniach od razu sięgnęłam po jego książki – dodaje aktorka.

6. odcinek „Opowiem Ci o zbrodni” z udziałem Grażyny Wolszczak i Mieczysława Gorzki w środę, 22 listopada, o godz. 22:00 na Crime+Investiagtion Polsat.

6. sezon „Opowiem Ci o zbrodni”

Znakomici polscy pisarze już po raz 6. opowiedzą nam o zbrodniach, które wstrząsnęły krajem. Wojciech Chmielarz, Igor Brejdygant, Robert Małecki oraz debiutujący w programie Izabela Janiszewska, Mieczysław Gorzka i Przemysław Piotrowski przedstawią sprawy, które do dziś budzą emocje. Pisarze po rozmowach z bliskimi ofiar, z psychologami oraz śledczymi zajmującymi się tymi zbrodniami, postarają się dotrzeć do prawdy. W inscenizacjach prezentujących kluczowe dla każdej ze spraw momenty zobaczymy plejadę gwiazd, m.in. Grażynę Wolszczak, Anitę Sokołowską, Julię Wieniawę, Magdalenę Lamparską, Mikołaja Roznerskiego, Łukasza Garlickiego i Roberta Gonerę.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły