wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Za szybko i na podwójnym gazie. O dalszym losie kierowców zadecyduje Sąd w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ubiegły weekend jasielska drogówka zatrzymała dwóch kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Jak się okazało jeden z nich prowadził pod wpływem alkoholu, a drugi nie posiadał prawa jazdy.

W ubiegłą niedzielę, funkcjonariusze z jasielskiej drogówki prowadzili działania pn. „Prędkość”. W trakcie pełnionej służby ujawnili dwóch kierujących, którzy oprócz przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w inny sposób naruszyli przepisy prawa.

Przed godz. 9, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą, który w Trzcinicy jechał za szybko o 24 km/h. Sprawdzili trzeźwość mężczyzny siedzącego za kierownicą. Alkomat wskazał w jego organizmie blisko 0,7 promila. Policjanci zatrzymali 66-latkowi prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo oraz wykroczenie będzie odpowiadał teraz przed sądem.

Nietrzeźwy kierowca Toyoty w Trzcinicy
Fot. KPP Jasło

Z kolei po godz. 14, w Szebniach, policjanci ujawnili kierującego mercedesem, który w obszarze zabudowanym na ograniczeniu prędkości do 50 km/h, poruszał się 113 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane w 2019 roku. W związku z popełnionymi wykroczeniami, funkcjonariusze skierowali wobec 48-latka wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Jaśle.

Kierowca Mercedesa przekroczył prędkość
Fot. KPP Jasło

Policja przypomina:

Art. 178a kk

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 94 kw

§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

§ 1a. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze nagany albo karze grzywny do 1500 złotych.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły