wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wymiana kotłów – podpisywanie umów
W

w

/

/

Szanowni Mieszkańcy Miasta Jasła

Miło nam poinformować Państwa, że Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w imieniu Miasta Jasła podpisał Umowę na dofinansowanie Projektu „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki – Projekt 3.3.1”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, i tym samym rozpoczęto jego realizację.

Projekt obejmuje zaprojektowanie i wykonanie 882  instalacji kotłów gazowych, 37  kotłów na biomasę oraz 21 węzłów ciepła w domach prywatnych a także wykonanie 11 węzłów ciepła sieciowego w budynkach wielorodzinnych. Obszar realizacji zadania obejmuje gminy: Chorkówka, Dębica, miasto Dębica, Jasło, Miasto Jasło, Jedlicze, Pilzno i Żyraków.

Od 7 października 2019 r. rozpoczynamy podpisywanie Umów uczestnictwa w Projekcie z Mieszkańcami, którzy złożyli Deklaracje uczestnictwa w Projekcie i zostali zakwalifikowani do Projektu. Indywidualny termin  podpisania umowy zostanie przekazany telefonicznie każdemu Mieszkańcowi przez pracownika Urzędu Miasta w Jaśle. Wzór Umowy do zapoznania się, jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta w Jaśle oraz Związku. Treść umowy jest obligatoryjna i nie podlega indywidualnym negocjacjom, a zasady uczestnictwa w Projekcie są takie same dla wszystkich Mieszkańców.

Jeszcze we wrześniu ogłoszone zostaną przetargi na Wykonanie dokumentacji technicznej wykonawczej oraz na Inspektora Nadzoru dla Projektu. Planowany okres wykonywania projektów dla realizacji Inwestycji to październik 2019 – styczeń 2020 r.

W tym czasie będzie się z Państwem kontaktował Wykonawca dokumentacji technicznej wykonawczej (Projektant), który wykona uzgodnienia projektowe w Państwa budynku mieszkalnym pod kątem lokalizacji nowego źródła ciepła i prac koniecznych do wykonania w celu jego podłączenia.

Zakres dokumentacji projektowej (w przypadku wymiany starego kotła na kocioł gazowy) nie będzie obejmował doprowadzenia gazu do miejsca włączenia nowego kotła. Prace te, jak również wszystkie związane z tym, a niezbędne do wykonania, formalności w szczególności: warunki rozbudowy instalacji gazowej i pozwolenie na budowę, należy wykonać do czasu montażu nowego kotła. Miejsce montażu nowego kotła zostanie wskazane podczas uzgodnień projektowych.

Okres rzeczowej realizacji Projektu tj. montażu źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych szacujemy, że rozpocznie się w II kwartale 2020 r. i potrwa do końca II kwartału 2021 r.

W przypadku pytań i wątpliwości pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle ( tel. 13 44 86 384) i Związku Gmin Dorzecza Wisłoki (tel. 13 443 70 20) służą pomocą.

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki

O Autorze

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Dodaj komentarz

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane wpisy