wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

luty, 2020

Wystawa Jarosława Jędrzejowskiego „Architektura w Mezzotincie”

pt.28LUTCałodniowewt. 31MARWystawa Jarosława Jędrzejowskiego „Architektura w Mezzotincie”

Szczegóły wydarzenia

Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na wernisaż wystawy Jarosława Jędrzejowskiego „Architektura w Mezzotincie”, który odbędzie się 28 lutego 2020 r. o godz. 17:00 w Muzeum Regionalnym  w Jaśle, ul. Stanisława Kadyiego 11.

Jarosław Jędrzejowski, urodził się w 1975 r. w Dusznikach-Zdroju. Jest absolwentem wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, studiował grafikę warsztatową w pracowni prof. Haliny Pawlikowskiej i prof. Jacka Szewczyka, którą ukończył w 2001 r. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie w konkursie American Retails System. Uprawia grafikę warsztatową, rysunek oraz projektowanie. Swoje prace wystawia podczas wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju jak i za granicą.

Artysta w swych pracach posługuje się jedną z najtrudniejszych technik graficznych mezzotintą (tak zwana sztuka czarna lub z fr. manier noir), która powstała w XVII wieku w Niemczech, natomiast jej rozkwit nastąpił w Anglii i Austrii końcem XVII wieku.

Mezzotinta charakteryzuje się tym, iż na równomiernie posiekanej chwiejakiem – specjalnym narzędziem, płycie metalowej wykonuje się rysunek za pomocą gładzika i skrobaczki polerując przy tym partie, które po odbiciu mają być jasne. Następnie płytę powleka się farbą i odbija. Technika ta w niezwykły sposób oddaje realistyczny wizerunek architektury, pejzażów oraz postaci.

Wystawa czynna będzie od 28 lutego 2020 r. do 31 marca 2020 r. Serdecznie zapraszamy.

Czas

Luty 28 (Piątek) - Marzec 31 (Wtorek)

Lokalizacja

Muzeum Regionalne w Jaśle

Stanisława Kadyiego 11, 38-200 Jasło

Organizator

Muzeum Regionalne w Jaśle

kontakt@muzeumjaslo.pl Stanisława Kadyiego 11, 38-200 Jasło

Zobacz więcej