5.2 C
Jasło
3 października 2022, poniedziałek

maj, 2018

śr. 09MAJ17:00Współczesna tożsamość a historia – spotkanie autorskie z Anną Janko

Szczegóły wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zaprasza na spotkanie z Anną Janko, poetką, pisarką, publicystką, dramatopisarką, autorką książek m.in. „Dziewczyna z zapałkami” oraz „Mała zagłada”, za którą w 2016 r. została nagrodzona Ogólnopolską Nagrodą Literacką Gryfia. 

Jej proza choć pisana pozornie prostym językiem mówi o sprawach trudnych i ważnych. Do takich właśnie narracji należy „Mała zagłada”. Autorka potwierdza to  w jednym z wywiadów:

(…) Jest i trudna, i łatwa zarazem. Czytelnicy mówią, że czyta się ją gładko ze względu na prosty, bezpośredni język. W przeżywaniu natomiast bywa ciężka, bo wywołuje skrajne emocje. Ja sama wciąż podlegam tym emocjom, ponieważ jeszcze nie oddzieliłam się od tej historii.

Jej książki zawsze są doceniane przez krytyków.  „Świetlisty cudzoziemiec” (2001) i „Pasja według św. Hanki” (2013) otrzymały Nominację do Literackiej Nagrody Nike.

Spotkanie odbędzie się 9 maja (środa) 2018 r. o godz. 17.00 w Centrum Informacji Lokalnej  MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaślebiblioteka@mbp.jaslo.pl 38-200 Jasło l. Kołłątaja 1