wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

grudzień, 2019

Spotkanie z franciszkaninem ojcem. Andrzejem Zającem

pt.06GRU17:00pt.19:00Spotkanie z franciszkaninem ojcem. Andrzejem Zającem

Szczegóły wydarzenia

Jasielski Dom Kultury zaprasza – 6 grudnia br. (piątek) o godz. 17. – na wieczór autorski franciszkanina o. Andrzeja Zająca, spowiednika, rekolekcjonisty, kierownika duchowego, nauczyciela akademickiego, poety i pisarza. Spotkanie odbędzie się w ramach Studni Kulturalnej JDK, a pochodzący z Jasła zakonnik będzie promować swoją najnowszą książkę „Lubię jak na mnie patrzysz”.

„Ta lektura – bez sztampy i patosu – mówi o życiu, o wierze, o pragnieniach, o obecności Boga, o modlitwie. Prosta, bezpośrednia i świeża – rozbudza pragnienie życia z Bogiem na co dzień. Biblijne postaci, przykład św. Franciszka i wydarzenia z życia autora są jej żywymi ilustracjami” – czytamy na stronie internetowej www.franciszkanie.pl.

Ojciec Andrzej Zając będzie gościem Studni Kulturalnej JDK po raz drugi. Pierwszy raz spotkał się z jej sympatykami w październiku 2010 r. Wtedy bardzo interesująco opowiedział o więzach przyjaźni, które połączyły św. Franciszka z Asyżu z kilkoma osobami m.in. ze św. Klarą, czyli o „Przyjaźni świętych i nieświętych” oraz pokazał wystawę swoich fotografii „Siedem razy Rzym”.

Czas

(Piątek) 17:00 - 19:00

Lokalizacja

JDK Jasło

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło