wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

listopad, 2018

Skarby naszej ziemi

pt.09LIS17:00Skarby naszej ziemiStudnia Kulturalna JDK

Szczegóły wydarzenia

Wanda i Stefan Wójciccy będą gośćmi 91. spotkania z cyklu Studnia Kulturalna JDK. Zatytułowane „Skarby naszej ziemi”, a poświęcone znaczeniu roślin oleistych i wykonanych z nich produktów dla zdrowia i urody, odbędzie się 9 listopada br. (piątek) o godz. 17. w Jasielskim Domu Kultury. Wstęp bezpłatny.

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie zdrowym odżywianiem, m.in. różnego rodzaju olejami. Oleje roślinne, to oleiste substancje znajdujące się w nasionach, pestkach, owocach i innych części każdej rośliny, a tradycyjnie kojarzone z tzw. roślinami oleistymi.

Oleje różnią się od siebie właściwościami, smakiem, składem, a zatem i zastosowaniem w kuchni oraz kosmetyce. O rodzajach olejów i ich właściwościach opowie Stefan Wójcicki z Kalwarii Zebrzydowskiej, który wraz z żoną Wandą prowadzi firmę „Dobra Natura- tłocznia olejów”. Ich zakład specjalizuje się w tłoczeniu oleju z rzepaku, słonecznika, czarnuszki, lnianki, ostropestu i wiesiołka, pozyskując nasiona od sprawdzonych dostawców. Tłoczenie odbywa się na małą skalę, a dzięki tradycyjnemu procesowi, oleje wytwarzane przez gości Studni Kulturalnej JDK zachowują cenne właściwości oraz charakteryzują się wyrazistym kolorem i delikatnym smakiem oraz aromatem typowym dla nasion, z których powstają. 91.Studnia Kulturalna JDK odbędzie się 9 listopada 2018 (piątek) o godz.17.00 w sali multimedialnej JDK. W programie pokaz tradycyjnego tłoczenia oleju.

Czas

(Piątek) 17:00

Lokalizacja

JDK Jasło

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Organizator

Jasielski Dom Kultury

13 443 51 50 Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Zobacz więcej