5.2 C
Jasło
6 października 2022, czwartek

wrzesień, 2022

czw. 22WRZCałodnioweczw. 10LISSergej Garkavij (Ukraina) – wystawa NIEPOKÓJ w Jaśle

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy serdecznie na wystawę ukraińskiego artysty „NIEPOKÓJ” w Jaśle. Wystawa prezentuje ostatnie prace malarza. Sergej Garkavij gości w murach naszego muzeum już po raz drugi. Od jego poprzedniej wizyty zmienił się jednak świat, zmieniła się więc też jego sztuka.

Wszystkie prace pokazywane na wystawie są do nabycia. Zachęcamy do zakupów i okazania w ten sposób wsparcia w tej trudnej chwili.

Sergej Garkavij

Sergej Garkavij – urodzony w 1964 w Białogrodzie  nad  Dniestrem (hist. Akerman). Ukończył Akademię Architektury     w Odessie i Akermańską Szkołę Plastyczną. Artysta, projektant i poeta. Projektuje, maluje, wykonuje też grafiki. Autor wielu projektów architektonicznych i wystroju wnętrza. Wykonywał mozaikę florencką (pietra dura). Realizacje jego projektów można zobaczyć w ponad 120 miejscach Europy. Jest dyrektorem  artystycznym klubu „Argo” w Białogrodzie oraz organizatorem na Ukrainie odbywających się od 2010 r. międzynarodowych plenerów artystycznych „Kolor Aksamitu”.

Prowadzi stałą galerię w Białogrodzie, założył odpowiednik polskiego związku artystów z tego regionu, któremu przewodzi. Brał udział w bardzo wielu wystawach  zbiorowych na Ukrainie, Litwie, Łotwie, w Polce i w Niemczech. Miał 15 wystaw indywidualnych, z czego 4 w Polce. W 2016 r. pokazywał swoje prace w MalGalerii w Jaśle, w 2019 zaś w jasielskim muzeum. Jego prace znajdują się w  prywatnych kolekcjach,  między innymi w Holandii,  Norwegii, Finlandii, Maroku.

Czas

Wrzesień 22 (Czwartek) - Listopad 10 (Czwartek)

Lokalizacja

Muzeum Regionalne w Jaśle

Stanisława Kadyiego 11, 38-200 Jasło

Organizator

Muzeum Regionalne w Jaślekontakt@muzeumjaslo.pl Stanisława Kadyiego 11, 38-200 Jasło