wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

pażdziernik, 2018

Podkarpackie Anioły – spotkanie autorskie w MBP w Jaśle

pt.05PAŹ17:00Podkarpackie Anioły – spotkanie autorskie w MBP w Jaśle

Szczegóły wydarzenia

5 października 2018 r. w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z z Janem Tulikiem, Mariuszem Kalandykiem, Grzegorzem Kociubą oraz Zofią Bartecką.

Przedmiotem rozmowy będą aniołowie w kontekście antologii „We dnie, w nocy. Anioły w wierszach poetów Podkarpacia”. Wyboru dokonał Jan Tulik, a  wstęp napisała dr Zofia Bartecka, literaturoznawca i polonistka ZSO w Krośnie, która poprowadzi spotkanie.

Jan Tulik jest krośnieńskim poetą, prozaikiem, dramatopisarzem. W jednym z wywiadów autor potwierdza istnienie trzech stanów rzeczywistości: realnej, onirycznej i kreowanej. To są nasze trzy światy. Kto je lekceważy, ginie!

Mariusz Kalandyk, rzeszowski poeta i eseista. Autor tomików „Timbuktu. Fuga”, dyptyku „Rzym”, „Rzym II”.

Jest typem poety architekta, dla którego książka nie tyle jest zbiorem czy układem wierszy, co raczej pieczołowicie wznoszoną konstrukcją – pisze o swoim koledze Grzegorz Kociuba.

Grzegorz Kociuba, poeta, krytyk literacki, pedagog. Opublikował książki poetyckie m.in.:  „Ślady i znaki”, „Widoki i widzenia”, „Twarze rozbitka. Poezja i eseistyka Krzysztofa Karaska”, „Osadzony w sobie”. Tak o jego poezji mówi Jan Adam Borzęcki: Posiada umiejętność twórczej syntezy obrazu oraz sformułowania subiektywnej, głębokiej poetyckiej reakcji.

Spotkanie odbędzie się 5 października (piątek) 2018 r. o godz. 17.00 w MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

biblioteka@mbp.jaslo.pl 38-200 Jasło l. Kołłątaja 1

Zobacz więcej