wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

listopad, 2019

Opowieści zza widnokręgu

sob.16LIS16:00sob.18:00Opowieści zza widnokręgu“Skamieniałości ślady życia utrwalone w skałach”

Szczegóły wydarzenia

Muzeum Regionalne w Jaśle i współorganizatorzy zapraszają w sobotę 16 listopada 2019 o godzinie 16:00 na wydarzenie z cyklu Opowieści zza widnokręgu  – spotkania z turystyką, pt.  „Skamieniałości ślady życia utrwalone w skałach”.

Wśród licznych zabytków i eksponatów muzeum jasielskiego, znajdują się skarby paleontologiczne odkryte i zebrane w głównej mierze przez, znanego wszystkim jaślanom, lekarza, kolekcjonera i przyrodnika dr Stanisława Kadyiego. Wykład na temat skamieniałości ze zbiorów dr Stanisława Kadyiego poprowadzi geo-edukator, pracownik Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego, prywatnie wielki fan „Gwiezdnych Wojen”, Paweł Woźniak. Mroczny Lord Vader, bo pod takim pseudonimem ukrywa się Pan Paweł, osoba pełna wiedzy i pasji do geologii i paleontologii, w porywający sposób przedstawi historię życia na ziemi na przykładzie skamieniałość z kolekcji paleontologicznej MRJ.

Co Mroczny Lord Vader wie o życiu, którego ślady znajdujemy w skałach? Dowiecie się biorąc udział w spotkaniu, które odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Jaśle w sobotę 16 listopada o godzinie 16:00.

Czas

(Sobota) 16:00 - 18:00

Lokalizacja

Muzeum Regionalne w Jaśle

Stanisława Kadyiego 11, 38-200 Jasło

Organizator

Muzeum Regionalne w Jaśle

kontakt@muzeumjaslo.pl Stanisława Kadyiego 11, 38-200 Jasło

Zobacz więcej