wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

maj, 2022

O pięknie liryki węgierskiej – spotkanie autorskie z Péterem Erőssem

wt. 10MAJ17:00wt. 18:30O pięknie liryki węgierskiej – spotkanie autorskie z Péterem Erőssem

Szczegóły wydarzenia

10 maja 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Jasielski Dom Kultury zapraszają na spotkanie z Péterem Erőssem, Węgrem, jaślaninem, autorem wyboru i przekładu „Antologii poezji węgierskiej”. Porozmawiamy o liryce węgierskiej, oraz jej rytmie i melodii urzekających zarówno w oryginale, jak i w polskim tłumaczeniu.

Péter Erőss – od 50 lat związany z Polską i Jasłem więzami rodzinnymi i pracą zawodową, tłumacz, konsultant i przewodnik wspierający Polaków w poznawaniu Węgier, a Węgrów w odkrywaniu piękna Podkarpacia. Z wykształcenia inżynier leśnictwa, posiada szerokie zainteresowania historyczne i językowe, pisze wiersze, a w ostatnich latach jego zamierzeniem stało się przetłumaczenie na język polski mało znanych i dotychczas nietłumaczonych utworów poetów węgierskich z XIX i XX wieku. Zamierzenie to zrealizował z niezwykłą pasją, starannością i wrażliwością, o czym będzie okazja przekonać się w rozmowie z Autorem.

O pięknie poezji oraz o polsko-węgierskich mostach porozmawiamy łącząc dwa cykle – „Świat literatury, literatura świata” realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Klub Ludzi z Pasją realizowany przez Jasielski Dom Kultury. Spotkanie wpisuje się również w XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony w tym roku pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Serdecznie zapraszamy – wtorek 10 maja, godz. 17:00, sala multimedialna JDK. Wstęp wolny.

Czas

(Wtorek) 17:00 - 18:30

Lokalizacja

JDK Jasło

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

biblioteka@mbp.jaslo.pl 38-200 Jasło l. Kołłątaja 1

Zobacz więcej