wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

maj, 2019

„O ludziach żywiołu” – spotkanie autorskie z Dominikiem Szczepańskim

pt.10MAJ17:00pt.19:00„O ludziach żywiołu” – spotkanie autorskie z Dominikiem Szczepańskim

Szczegóły wydarzenia

10 maja 2019 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich i Majówki z Kulturą zaprasza na spotkanie autorskie z Dominikiem Szczepańskim. 

Podróżnik i dziennikarz sportowy związany z redakcją „Gazety Wyborczej”, w przeszłości współpracował między innymi ze sportowymi portalami Sport.pl i Off.Sport.pl. Jego wywiady i reportaże były publikowane w „Dużym Formacie”, „Magazynie Świątecznym”, „Wysokich Obcasach”, „National Geographic Traveler”, a ich tematyka jest związana ze sportami ekstremalnymi, wyprawami, eksploracją, a także wspinaczką górską.

Jest autorem i współautorem dziś już bestsellerowych publikacji: „Na oceanie nie ma ciszy” – biografia emerytowanego inżyniera mechanika Aleksandra Doby, który trzykrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia” – napisany wspólnie z Piotrem Tomzą reportaż o zdobyciu jednej z najniebezpieczniejszych gór Himalajów zimą oraz autobiografia Adama Bieleckiego „Spod zamarzniętych powiek”, napisana we współpracy z jednym z najlepszych polskich taterników, alpinistów i himalaistów, w której wspinacz opowiedział o swoich wspomnieniach z wypraw i trudach związanych ze zdobywaniem najwyższych szczytów świata. W 2019 roku ukazała się najnowsza książka Szczepańskiego „Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza” – opowieść o polskim himalaiście, o człowieku, który stał się prawdziwą legendą. Jego największym marzeniem było zdobycie zimą Nanga Parbat, ale za spełnienie tego pragnienia przyszło mu zapłacić najwyższą cenę – własne życie.

Współorganizatorem spotkania jest Jasielski Dom Kultury.

Spotkanie odbędzie się 10 maja 2019 r. o godz. 17.00 w Galerii JDK, ul. Kołłątaja 1, I piętro.

Czas

(Piątek) 17:00 - 19:00

Lokalizacja

JDK Jasło

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

biblioteka@mbp.jaslo.pl 38-200 Jasło l. Kołłątaja 1

Zobacz więcej