5.2 C
Jasło
30 czerwca 2022, czwartek

maj, 2019

czw. 16MAJ17:0019:00„Moje książki” - spotkanie z Wiesławem HapemMiejska Biblioteka Publiczna w JaśleTyp wydarzenia:Kultura

Szczegóły wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego zapraszają na spotkanie z cyklu „Rozmowy o regionie” z Wiesławem Hapem.

Historyk, regionalista, działacz społeczny, nauczyciel w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Jest również założycielem i drużynowym 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. pułkownika Leopolda Lisa-Kuli. Od lat swoimi pasjami, harcerskimi ideałami, zamiłowaniem do naszego regionu i wiedzą dzieli się z młodzieżą i dorosłymi. Od 2011 roku pełni funkcję przewodniczącego Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Jest autorem i współautorem wielu publikacji o historii i dziedzictwie kulturowym Jasielszczyzny m. in.: „Ziemia jasielska naszą małą ojczyzną”, „Wierni do końca”,Poczet wybitnych jaślan i ludzi związanych z regionem”, „Mam szczerą wolę … z dziejów harcerstwa jasielskiego”, „Jaślanie znani i nieznani”, „Jasło dawne – zniszczone – odbudowane – współczesne”,  „Jasielska droga do niepodległej Polski (1768-1922)”.

Spotkanie odbędzie się 16 maja 2019 r. o godz. 17.00 w Czytelni Regionalnej MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1, I piętro).

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaślebiblioteka@mbp.jaslo.pl 38-200 Jasło l. Kołłątaja 1