wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

luty, 2018

Malarstwo Anny Lewińskiej w Galerii Jasielskiego Domu Kultury

czw. 08LUTCałodniowept.02MARMalarstwo Anny Lewińskiej w Galerii Jasielskiego Domu Kultury

Szczegóły wydarzenia

W poszukiwaniu znaczeń to tytuł wystawy prac malarskich Anny Lewińskiej, które można oglądać od 8 lutego do 2 marca br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury.

W twórczości krakowskiej artystki spotkać można krańcowo różne sposoby malarskiej kreacji postrzegania świata; od realistycznych pejzaży czy widoków, po prace mroczne i nasycone metafizycznym niepokojem, całkowicie figuratywności pozbawione

– pisze o sztuce Lewińskiej Andrzej Warzecha, poeta, publicysta, krytyk literacki.

***

Anna Lewińska jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki, pedagogiki oraz malarstwa na krakowskiej ASP u prof. Andrzeja Bednarczyka. Z zawodu architekt i pedagog –  z zamiłowania artysta malarz.

Lewińska tworzy swe prace w różnych technikach – od akwareli, pasteli po akryl i olej, ale jej ulubionym sposobem malowania jest własna technika, oparta na zastosowaniu tkaniny w cyklu tworzenia obrazu. Tematyka prac malarki to przede wszystkim metafora. W swoim dorobku ma 60 wystaw indywidualnych, udział w 180 wystawach zbiorowych oraz licznych plenerach. Wiele jej obrazów jest w posiadaniu kolekcjonerów niemal na całym świecie. Anna Lewińska jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Stowarzyszenia Marynistów Polskich oraz AIAP UNESCO. Jest także inicjatorką powstania zespołu malarzy, wystawiających prace jako Grupa X.

Czas

Luty 8 (Czwartek) - Marzec 2 (Piątek)

Lokalizacja

JDK Jasło

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Organizator

Jasielski Dom Kultury

13 443 51 50 Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Zobacz więcej