wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

maj, 2018

Majowa Noc z JDK. Dni Otwarte Funduszy Europejskich

pt.11MAJ17:30Majowa Noc z JDK. Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Szczegóły wydarzenia

Jasielski Dom Kultury zaprasza na VIII Majową Noc, która tradycyjnie już odbywa się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W tym roku zaplanowano szereg atrakcji, które są jednocześnie przeglądem naszej oferty kulturalnej. Majowa Noc z JDK odbędzie się już w najbliższy piątek, 11 maja, a wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Majową Noc  rozpoczniemy od najmłodszych, o godz. 17.30. Zaprezentujemy „Bajki na wspak”, spektakl przygotowany przez Teatrzyk Dziecięcy „Maskotka”, działający w JDK. Następnie, o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii JDK na wernisaż prac fotograficznych Kamili Gajdy, jasielskiej gimnazjalistki.

Pół godziny później, również w Galerii JDK, odbędzie się spotkanie z Andrzejem Borowskim „Żmiju”, legendarną bieszczadzką postacią, znaną z serialu „Drwale i inne opowieści Bieszczadu”. W tym samym czasie na tarasie JDK zaprezentują się zespoły artystyczne JDK oraz kwintet instrumentów dętych blaszanych z Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle. Dorosłych widzów, miłośników komedii zapraszamy na spektakl interaktywny „Psychoterapia czyli seks w życiu człowieka” w wykonaniu Tomasza Czajki i Mariana Bodzionego.

Ok . godz. 20.45 na tarasie JDK wystąpi meksykański zespół Mariachi „Los Amigos”. W ich bogatym repertuarze znajdą się rytmy z wielu różnych szerokości latynoamerykańskich.

VIII Majową Noc z JDK zakończy koncert „Raduli Squad”, który odbędzie się w sali offowej o godz. 22.00.

Serdecznie zapraszamy!!!

Tegoroczne imprezy, podobnie jak w roku ubiegłym, odbywają się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W tym roku zaplanowano je na 11- 13 maja, a ich celem jest udostępnienie – szerokiemu gronu zainteresowanych – projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej oraz promocja efektów realizacji funduszy unijnych w Polsce i inspirowanie do sięgania po środki z środki zewnętrzne.

11 maja br. Jasielski Dom Kultury, który w 2015 roku został zmodernizowany w ramach funduszy europejskich będzie,  dostępny dla każdego zainteresowanego. Przypomnijmy, że w ramach projektu „Podniesienie jakości świadczonych usług poprze przebudowę i rozbudowę infrastruktury domów kultury w Jaśle i Liptowskim Mikulaszu”, dobudowane zostało piętro od strony wschodniej z klatką schodową, zmodernizowana i wyposażona  sala widowiskowa, powstała sala baletowa, teatralna oraz sale muzyczne, ocieplony został budynek, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, przebudowana instalacja  wodno-kanalizacyjna, centralne ogrzewanie, instalacja elektryczna oraz wentylacja, zainstalowano także klimatyzację.

Czas

(Piątek) 17:30

Organizator

Jasielski Dom Kultury

13 443 51 50 Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Zobacz więcej