wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

pażdziernik, 2019

Ľudmila Bujdošová „Na szkle malowane“

sob.26PAŹ(PAŹ 26)00:00pt.06GRU(GRU 6)00:00Ľudmila Bujdošová „Na szkle malowane“

Szczegóły wydarzenia

Muzeum Regionalne w Jaśle w ramach współpracy z Muzeum Centrum Kiltury w Trebiszowie, zaprasza na wystawę słowackiej artystki Ľudmily Bujdošovej zatytułowaną „Na szkle malowane“. Wernisaż wystawy z udziałem autorki prac  odbędzie się 25 października o godz. 17.00.

Ľudmila Bujdošová, urodzona w Koszycach, jest absolwentką Szkoły Sztuki Użytkowej w dziedzinie zdobienia ceramiki i porcelany, a następnie Studium konserwacji i restauracji malarstwa. Studiowała również na Uniwersytecie Pavla Jozefa Šafárika w Preszowie. Maluje na szkle od 2007 r. Uczestniczy w różnych wydarzeniach, targach i festiwalach związanych z rzemiosłem artystycznym, na których prezentuje swoje prace.

Jako pedagog stara się wspierać utalentowane dzieci, inspirując je do wyrażania własnej kreatywności. W jej twórczości żródłem inspiracji jest przyroda. Artystka lubi podróżować i odkrywać nowe horyzonty. Inspiruje ją secesja, tematyka baśniowa i anielskie motywy. Jej filozofią życia jest skupianie się na teraźniejszości oraz czerpanie radości z małych rzeczy. W każdym dniu stara się znaleźć inspirację. Lubi pracować ze szkłem, o którym mówi, że jest kruche jak ludzka dusza, ale ma zdolność przepuszczania światła i rozjaśniania świata w najpiękniejszych barwach. W jej pracach możemy znaleźć obrazy, talerze, wazony, biżuterię.

Wystawy indywidualne:

2011 – Poezja szkła, Aleja Rzemiosła, Koszyce.

2015 – Na szkle malowane, Vranov nad Topľou.

2018 – Na szkle malowane, Muzeum i Centrum Kultury Zemplina Południowego w Trebszowie

Wystawa będzie udostępniona w jasielskim muzeum do 6 grudnia.

Czas

Pażdziernik 26 (Sobota) 00:00 - Grudzień 6 (Piątek) 00:00

Lokalizacja

Muzeum Regionalne w Jaśle

Stanisława Kadyiego 11, 38-200 Jasło

Organizator

Muzeum Regionalne w Jaśle

kontakt@muzeumjaslo.pl Stanisława Kadyiego 11, 38-200 Jasło

Zobacz więcej