wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

grudzień, 2018

JasMaty: Bibobit w Jaśle

sob.08GRU18:00sob.20:00JasMaty: Bibobit w Jaśle

Szczegóły wydarzenia

Jasielski  Dom Kultury zaprasza na kolejny  koncert w ramach JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów. 8 grudnia br. o godz. 18.00 na scenie JDK wystąpi poznańska grupa Bibobit. Bilety w cenie 30 zł (zwykły) i 20 zł (ulgowy) są do nabycia w sekretariacie JDK lub online.

Bibobit to połączenie hip-hopu, jazzu i elektroniki z polskimi tekstami, improwizacjami i eklektycznymi dźwiękami.  Grupa wystąpiła m. in. na festiwalu „Green Town of Jazz” czy „Głogowskich Spotkaniach Jazzowych”. W roku 2014 zagrała wspólne koncerty w międzynarodowej obsadzie z Dirty Loops oraz zespołem Poluzjanci. W singlowym debiucie Bibobitu gościnnie wystąpiła Urszula Dudziak, która o współpracy z zespołem mówi: „W tej muzyce jest wolność (…) i to mnie bardzo inspiruje”. Latem 2015 zagrali m. in. na Orange Warsaw Festival oraz Slot Art Festival. W listopadzie tego samego roku wystąpili na wspólnej scenie z Hypnotic Brass Ensemble podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu Made In Chicago.

Świadomie przekraczamy granice gatunkowe – chcemy podejść do tematu inaczej. Połączyć jazzowe harmonie i improwizacje z rapem, podsmażyć je na elektronicznych tłustych brzmieniach i doprawić muzycznymi skojarzeniami każdego z nas. Bo w Bibobicie każdy jest trochę z innego świata. Kochamy żywe brzmienia, a nowoczesność bardzo nas inspiruje. Robimy jazz, groove, hip-hop, melodie, śpiewy i rymy.  Nie lubimy mówić dla kogo tworzymy. No chyba, że mowa o pasji – dla niej zawsze! – mówią muzycy.

Ideą JasMatów, którym od samego początku patronuje wybitny jaślanin, znakomity kompozytor Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, są koncerty, podczas których w Jasielskim Domu Kultury goszczą największe gwiazdy polskiej muzyki jazzowej, uznane w kraju i za granicą. W poprzednich edycjach JasMatów w Jaśle wystąpili m.in.: Hanna Banaszak, Wojciech Młynarski, Zbigniew Nahorny,  Krzysztof Herdzin, Henryk Miśkiewicz, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Ścierański, Dorota Miśkiewicz, Grzegorz Kapołka, Anna Stankiewicz, Wojciech Karolak, Piotr Baron, Antoni Dębski, Adam Czerwiński, Marek Napiórkowski, Vanesa Harbek.

Czas

(Sobota) 18:00 - 20:00

Lokalizacja

JDK Jasło

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Organizator

Jasielski Dom Kultury

13 443 51 50 Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Zobacz więcej