5.2 C
Jasło
3 października 2022, poniedziałek

pażdziernik, 2018

pt.05PAŹ10:00Festiwal Nauki w Jaśle

Szczegóły wydarzenia

Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło zapraszają do udziału w VI edycji Festiwalu Nauki, który odbędzie się 5-6 października w JDK. Odwiedzający w tym czasie naszą placówkę będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych eksperymentach i pokazach.

W tym roku do udziału w Festiwalu organizatorzy zaprosili: Estradę Tyską, Mielecki Portal Lotniczy EPML Spotters, ExploraPark – Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu, PWSZ Krosno, 3D Universal z Jasła oraz Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Nowością VI edycji Festiwalu Nauki będzie pokaz współczesnej kryminalistyki prezentowany przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą oraz instalacje edukacyjne przygotowane przez Ogród Doświadczeń im. S. Lema (oddział II Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie).

W pierwszym dniu Festiwalu warsztaty, pokazy, prelekcje adresowane będą głównie do dzieci i młodzieży (grupy zorganizowane). W godzinach popołudniowych zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w Festiwalu.

Naszych gości powitają Roboty Transformers z Estrady Tyskiej, która przygotowała również pokazy i warsztaty z muzyką i światłem (tzw. Cewka Tesli), warsztaty rzeźbienia w lodzie, pokaz „Tancerze światła”. Ponadto, w dużym holu JDK, stanowiska będą miały: Mielecki Portal Lotniczy EPML Spotters, 3D Universal z Jasła oraz PWSZ Krosno, natomiast w sali multimedialnej gościć będziemy Park Nauki i Techniki Explora Parkz Wałbrzycha. Z kolei na tarasie JDK będzie można obserwować słońce przy użyciu teleskopu Coronado oraz uczestniczyć w pokazach kuchni molekularnej. W Parku Miejskim do wspólnych eksperymentów i zabawy zaprosi Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema z Krakowa.

W sobotę, 6 października, w sali widowiskowej odbywać się będą projekcje filmu „Układ Słoneczny” w 3D. Opowieść zacznie się od misji Voyagera, przez sondy kosmiczne i lądowniki, które w imieniu ludzkości eksplorowały wiele zakątków naszego najbliższego otoczenia. W holu JDK odbędą się otwarte warsztaty pod hasłem „Młody naukowiec”, jak również  stanowiska: Mielecki Portal Lotniczy EPML Spotters, 3D Universal z Jasła oraz PWSZ Krosno. W sali multimedialnej czekać będą eksponaty i interaktywne pomoce dydaktyczne ExploraParku oraz stanowisko astronomiczne z I LO w Jaśle.

Festiwal Nauki potrwa dwa dni: w piątek, 5 października, w godzinach od 10.00 do 17.00; w sobotę, 6 października od godz. 10.00 do 15.00. – wstęp wolny.

Czas

(Piątek) 10:00

Lokalizacja

JDK Jasło

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Organizator

Urząd Miasta w Jaśle+48 13 448 63 00 Jasło ul. Rynek 12