wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

luty, 2018

Fałszerze pieprzu

śr. 21LUT16:00Fałszerze pieprzu

Szczegóły wydarzenia

DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o książce Moniki Sznajderman „Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna”.

To opowieść o holokauście i pamięci, której autorka w powieści jak również w wywiadach podkreśla nieustanną potrzebę. Sama próbuje tę pamięć zlepić w słowa i ubrać w rodzinną historię, która tak naprawdę staje się historią całego narodu.

To ujmujące świadectwo tego, jak wiele można wyczytać z rodzinnych fotografii. Konieczne jest ich oglądanie, albowiem są potrzebne wyobraźni czytelnika rejestrującego mroczny oddech przeszłości – czytamy w recenzji Jarosława Czechowicza /„Krytycznym okiem”/.

Monika Sznajderman, antropolog kultury, redaktor naczelna Wydawnictwa „Czarne”, autorka publikacji takich jak: „Błazen. Maski i metafory”, „Znikająca Europa”.

Spotkanie odbędzie się 21 lutego 2018 r. o godz. 16.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP  w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie. 

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

biblioteka@mbp.jaslo.pl 38-200 Jasło l. Kołłątaja 1

Zobacz więcej