wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

styczeń, 2020

Dzień Babci i Dziadka z Eleni

wt. 21STY17:00wt. 20:00Dzień Babci i Dziadka z Eleni

Szczegóły wydarzenia

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert jednej z najpopularniejszych piosenkarek polskiej sceny muzycznej – Eleni. Artystka wystąpi na scenie JDK 21 stycznia 2020 r., o godz. 17.00 i 19.00. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sekretariacie JDK lub online.

Eleni Tzoka jest absolwentką podstawowej i średniej szkoły muzycznej w klasie gitary. Zadebiutowała w szkolnym zespole Niezapominajki, później śpiewała w licealnym zespole Ballada. Po maturze zaczęła występować w studenckim zespole Hellen. Od 1975 do 1980 r. działała w zespole Prometheus, kiedy rozpoczęła karierę solową.

Pierwszą płytę długogrającą „Po słonecznej stronie życia” nagrała z Prometheusem w 1977. Śpiewała piosenkę w czołówce polskiej wersji serialu Bouli i Pinokio.

1 lutego 2006, z okazji 30-lecia pracy artystycznej, Eleni wydała książkę „Nic miłości nie pokona”, która jest zapisem rozmowy z o. Robertem Mirosławem Łukaszukiem z Biura Prasowego klasztoru jasnogórskiego o jej życiu, miłości, cierpieniu i rozmowach z Bogiem.

W  swoim repertuarze Eleni posiada piosenki takich kompozytorów jak: Kostas Dzokas, Aleksander Białous, Andrzej Ellmann, Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Piotr Kałużny, Jerzy Milian i Waldemar Parzyński, do których teksty napisali znakomici literaci Lech Konopiński, Jacek Bukowski, Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Magda Wojtaszewska czy Nikos Chadzinikolau.

W maju tego roku odbyła się premiera płyty „Statek do Pireusu”. Ten  dwupłytowy album zawiera dwadzieścia trzy piosenki skomponowane przez Kostasa Dzokasa. Utwory prezentują obszerne spektrum twórczych rozwiązań w ramach stylów popularnych. Niezależnie jednak od typowych cech charakteryzujących te nurty, dominuje w nich w mniejszym lub większym stopniu idiom muzyki greckiej. Podczas styczniowego koncertu w Jasielskim Domu Kultury będzie można usłyszeć je na żywo.

Czas

(Wtorek) 17:00 - 20:00

Lokalizacja

JDK Jasło

Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Organizator

Jasielski Dom Kultury

13 443 51 50 Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Zobacz więcej