wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wystawa Cztery pory roku w twórczości Antoniego Bolka z Załęża

Wystawa Cztery pory roku w twórczości Antoniego Bolka z Załęża

Korzystając z dobrej passy dotyczącej popularyzacji twórczości Antoniego Bolka z Załęża, zapraszamy na otwarcie kolejnej wystawy, tym razem w siedzibie Muzeum Regionalnego, na której będziecie mogli Państwo zobaczyć nieznane prace malarskie i rzeźbiarskie tegoż artysty.

Cztery pory roku w twórczości Antoniego Bolka z Załęża, to zbiór rzeźb i obrazków ukazujących zmieniającą się przyrodę w podkarpackim krajobrazie. Co istotne, na wystawie znajdą się prace wyrażające symbolicznie cały rok obrzędowy w polskiej tradycji ludowej, od Wielkanocy po Boże Narodzenie.

Do tej pory twórca prezentował swoje prace na dwóch wystawach indywidualnych. Pierwszą z nich była ekspozycja w Jasielskim Domu Kultury w 1978 r. Druga wystawa za pośrednictwem Muzeum Regionalnego w Jaśle zorganizowana została w Vlastivednem Muzeum w Trebisowie w 2000 r. na Słowacji.

Cztery pory roku w twórczości Antoniego Bolka z Załęża, to dwuwymiarowa odsłona talentu twórcy, jego malarstwa z dawnych lat oraz rzeźb.

Powstała ekspozycja jest składową zbiorów: Jasielskiego Domu Kultury i Muzeum Regionalnego oraz kolekcji prywatnych, m.in. Pana Andrzeja Dziedzica.

WERNISAŻ: 21 kwietnia o godz. 17:00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

WYSTAWA będzie udostępniona dla zwiedzających od 21 kwietnia do końca czerwca 2023 r.

Data

kwi 21 2023 - cze 30 2023
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Muzeum Regionalne w Jaśle
Kadyiego 11, Jasło
Kategoria

Organizator

Muzeum Regionalne w Jaśle
Muzeum Regionalne w Jaśle
Strona WWW
https://muzeumjaslo.pl
X
Kod QR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj