wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Studnia Kulturalna JDK zaprasza: Tajemnice świata pszczół

Studnia Kulturalna JDK zaprasza: Tajemnice świata pszczół

„Sekretne królestwo pszczół” to tytuł 128. spotkania z cyklu Studnia Kulturalna JDK, które odbędzie się 9 lutego br. (piątek) o godz. 17.00, w sali multimedialnej JDK. Bilet wstępu: 10 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Pszczoły żyjące na ziemi od ponad 100 mln lat, fascynują człowieka od zarania dziejów. Wielowiekowe obserwacje i badania zdołały odkryć zaledwie cząstkę ich tajemnic. O zdumiewającym, zhierarchizowanym, uporządkowanym i wypełnionym pracą życiu pszczół, o ich intrygujących zachowaniach oraz o wytwarzanych przez pszczele rodziny, a wykorzystywanych przez ludzi produktach, opowie ks. dr Tomasz Gałuszka z Pogórzańskiej Pasieki Rodziny Gałuszków w Sieklówce (pow. jasielski), prezes Pogórzańskiego Związku Pszczelarzy w Jaśle.

Gość Studni, należący do rodziny zajmującej się od pokoleń pszczelarstwem, zgłębia wiedzę o tych niezwykłych owadach oraz owocach ich pracy od lat. Jest prawdziwym znawcą tematu, dzielącym się chętnie swoim ogromnym zasobem wiadomości.

128. SK JDK zapowiada się bardzo interesująco. Ci, którzy przyjdą, będą mogli nie tylko posłuchać pełnej ciekawostek prelekcji, ale też wziąć udział w degustacji miodów.

Data

lut 09 2024
Zakończone!

Czas

17:00 - 18:00

Koszt

10.00 PLN

Lokalizacja

Jasielski Dom Kultury
Kołłątaja 1, 38-200 Jasło
Kategoria

Organizator

Jasielski Dom Kultury
Jasielski Dom Kultury
Telefon
13 443 51 50
Strona WWW
https://jdkjaslo.pl/
X
Kod QR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj