wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Różne strony Leonarda Cohena w JDK

Różne strony Leonarda Cohena w JDK

Fascynowało go życie, kobiety i miłość, również do muzyki. „Tańcz mnie. Cohen”, to blisko półtoragodzinna opowieść w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej o tym kanadyjskim poecie, pisarzu i piosenkarzu.

Spektakl odbędzie się w piątek, 8 grudnia br. o godzinie 18.00. Cena biletu – 15 zł. Bilety do nabycia w sekretariacie JDK lub on-line.

7 listopada minęło już 7 lat od śmierci tego mistrza pieśni nostalgicznej. Na jego muzyce wychowalo się kilka pokoleń fanów. „Suzanne”, „So long”, „Marianne” Hallelujah”, „Dance Me to the End of Love”, „First We Take Manhattan”, „I’m Your Man” czy „In My Secret Life”, to nieśmiertelne przeboje, kóre nie zestarzały się ani na jotę. Przez całe, trwające 82 lata życie nieustannie poszukiwał – inspiracji do tworzenia, sensu egzystencji, spojego miejsca na ziemi. Jego muzami były kobiety… O twórczości i emocjach kanadyjskiego barda opowiada ten spektakl.

Scenariusz powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena w tłmaczeniu Macieja Karpińskiego i Macieja Zembatego, oraz fragmentów książki „Różne postawy” Iry. B. Nadel w tłumaczeniu Wojciecha Fladzińskiego.

Scenariusz i reżyseria: Sławomir Gaudyn. Aranżacja przestrzeni: Katarzyna Tnasiewicz – Trzyna. Kierownictwo muzyczne: Mikołaj Babula.

Występują: Robert Żurek i Mikołaj Babula (fortepian).

Data

gru 08 2023
Zakończone!

Czas

18:00 - 19:30

Koszt

15.00 PLN

Lokalizacja

Jasielski Dom Kultury
Kołłątaja 1, 38-200 Jasło
Kategoria

Organizator

Jasielski Dom Kultury
Jasielski Dom Kultury
Telefon
13 443 51 50
Strona WWW
https://jdkjaslo.pl/
X
Kod QR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj